Роман Баховський: «Рішення про обшуки приймаються в Адміністрації Президента України»

13:41 4 Березня 2017

Роман Баховський: «Рішення про обшуки приймаються в Адміністрації Президента України»

У п’ятницю, 3 березня, неочікувані обшуки були проведені в помешканнях колишнього керівника Відкритого митного простору Романа Баховського.  Слідчі Генпрокуратури та СБУ також навідались до квартир його батьків та бабусі. Були вилучені ноутбук, флешки, мобільні телефони. Про це Р. Баховський розповів сьогодні на брифінгу, що відбувся перед входом до Львівської ратуші.

Слідчі керувалися ухвалою судді Іванова славнозвісного Печерського суду м.Києва від 8 лютого 2017 року. Ошуки тривали 5-6 годин. Баховський зазначив, що одночасно обшуки здійснювали у всіх, хто брав участь у проведенні реформ на Одеській митниці, зокрема у квартирі екс-керівника митниці Юлії Матушевської, її колишнього першого заступника Семена Кривоноса.

У кримінальному провадженні, яке відкрито Генеральною прокуратурою України, говориться про завдання нібито шкоди державі на суму у 6,9 млн грн. Р.Баховський, який очолював на Одещині митний пост, розповів, що під час керівництва Матушевської на митниці контракти з низьким рівнем ризику оформлялись за ціною, що була вказана в угоді. І це нормальна європейська практика, яка не суперечить українському законодавству. Завдяки цьому вдалося знизити час оформлення товарів до 1 години. І навіть коли така процедура оскаржувалася у суді, то суд визнав її достовірною і законною.

«Сьогодні ГПУ та СБУ «шиють» нам кримінальну справу за нібито заниження митної вартості. Але всі ці дії правоохоронних органів – це надумані справи, які технічно ініційовані сьогоднішньою владою. Їх мета – тиск на людей, які хочуть реформувати країну. Це політичні переслідування і репресії проти людей, які борються за правду і за зміни в країні. Таке враження, що ми повертаємося на три з половиною роки назад, коли система репресувала активних людей», – зазначив Роман Баховський .

Він також зазначив, що в такій резонансній справі рядовий слідчий ніколи самостійно не приймає такого рішення. «Ці рішення, про відкриття провадження та обшуки, приймаються в кабінеті Генерального прокурора Юрія Луценка та Адміністрації Президента України», – резюмував Роман Баховський.

Він також заявив, що уся ця справа спонукає знову його включитись в активну боротьбу за захист тих ідеалів та цінностей, які українське суспільство відстоювало на Майдані.

Андрій Болкун, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин