Самопоміч: Керівництво України ставить під загрозу виконання міжнародних зобов’язань

15:04 6 Квітня 2019

Самопоміч: Керівництво України ставить під загрозу виконання міжнародних зобов’язань

З такими «друзями» ворогів не треба: Порошенко та його адміністрація ще рік тому мали запустити конкурс на посаду судді від України у Європейському суді з прав людини. Фактично на сьогодні українська сторона на грані порушення зобов’язань через бездіяльність Президента /Самопоміч/.

За кілька днів розпочнеться одна з ключових сесій ПАРЄ, на якій через доповідь керівника лівих Тіні Кокса спробують прибрати санкційний механізм і запустити процес повернення РФ. Подібна історія підриває позицію делегації й створює непотрібні додаткові складнощі.

Політичні ігри в цьому питанні проблема України вже не в перше. Думаю, більшість юристів пам’ятає про скандали із відбором кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України 2007-2010 років. Це історія про трирічні політичні ігри, які ледь не коштували Україні репутації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Короткий екскурси в історію:

Тодішній Президент України Віктор Ющенко своїм указом доручив Мінюсту забезпечити формування списку кандидатур на посаду судді ЄСПЛ від України. Конкурс провели, перелік з трьох кандидатів відправили, але один з кандидатів встиг «побити горщики» з Президентом України. При чому настільки, що наступним указом Ющенко відкликав список та оголосив про проведення повторного конкурсу. Один з кандидатів навіть зняв свою кандидатуру для підстраховки плану та забезпечення проведення повторного конкурсу. Але у ПАРЄ цей крок Президента не оцінили і необхідність проведення повторного конкурсу не визнали. Україна замінила вибувшого кандидата і, після довгих кулуарних суперечок, аж 29 квітня 2010 року ПАРЄ обрало Ганну Юдківську на посаду судді ЄСПЛ від України.

Детальна історія попереднього відбору за посиланням.

Що ж ми маємо на сьогоднішній день?

Відповідно до статті 23 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод судді до ЄСПЛ обираються на 9 років, а отже – 29 квітня 2019 року спливає строк, на який обрано Ганну Юдківську.

У п. 14 Рекомендації 1649 (2004) Парламентська Асамблея Ради Європи закликала всіх учасників Конвенції гарантувати, що при виявлені перспективи відкриття вакансії ними буде вжито всіх заходів для забезпечення заміщення та новий список кандидатів буде передано за шість місяців (!!!) до настання строку заміни.

Тобто подати перелік кандидатів Україна мала ще наприкінці жовтня 2018.

В Україні цей процес регулюється Указом Президента.

Строк заміни настає за три тижні, а ми тільки запускаємо конкурс в Україні.

Вже вдруге підряд Україна порушує строки надання переліку кандидатів на посаду. Міністр юстиції вже майже рік листується із Адміністрацією Президента щодо необхідності проведення конкурсу, але рік реакції було нуль.

Саме у час, коли нам вкрай необхідна підтримка закордонних партнерів – керівництво Україна ставить під загрозу виконання міжнародних зобов’язань та позицію української делегації!

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин