Самопоміч подає законопроект «Про Президента України»

14:10 6 Квітня 2019

Самопоміч подає законопроект «Про Президента України»

Фото: прес-служба Самопомочі

Партія «Самопоміч» подає до парламенту законопроект «Про Президента України».

Про це повідомляє прес-служба Самопомочі.

У партії наголошують, що на цих президентських виборах склалась ситуація, коли більшість українців раді проголосувати за абсолютну невідомість, ніж за стару корупцію. І щоб мати визначеність і впевненість в майбутньому,  слід розуміти межі, за які президент не може виходити. Саме такі обмеження встановлює законопроект  Самопомочі «Про Президента України».

Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд зазначила, що головна мета законопроекту – зробити так, щоб природа особистості на посаді президента не була визначальною, а визначальними були правила, запроваджені для самої інституції.

«Я вважаю, великим уроком для нас нинішні вибори: нарешті люди зрозуміли, що на посаді президента може опинитися будь-яка особистість. І це нам дозволяє сьогодні говорити про те, що мають існувати такі правила для президента, щоб дії будь-якої персоналії на цій посаді були прогнозовані», – сказала Оксана Сироїд.

«Адже будь-яка інституція має жити за правилами. Закони пишуться для того, щоб стримати державу, а не для того, щоб стримувати людей. Президент – це інституція і людина має знати, як та чи інша інституція буде діяти стосовно цієї людини. А за нинішніх умов президент – найбільш непередбачувана посада, що часто це призводить до свавільних рішень. Це треба виправити», – додала вона.

Віце-спікер наголосила, що риса українців – під час кожних виборів президента обирати своєрідну мрію.

«Сподіваючись, що після того, як вони кинуть бюлетені в урну,  в їх кандидата засвітиться німб, виростуть крила, з’явиться якась суперсила. Але насправді, коли ми обираємо чи то президента чи будь-яку іншу виборну посаду, ми обираємо людину з усіма її вадами і слабкостями. Саме тому дуже важливо, щоб були рамки і стримувачі. Це допомогло б, наприклад, людині, яка має менше досвіду і знань, розуміти, як вона має діяти і куди рухається, а людині, яка думає, що знає дуже багато і хоче цим зловживати, це стане обмеженням», – вважає Оксана Сироїд.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин