Сьогодні – Чистий четвер: звичаї, традиції та прикмети

09:20 25 Квітня 2019

Сьогодні – Чистий четвер: звичаї, традиції та прикмети

Фото: prm.ua

Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Цьогоріч українці східного обряду відзначають Чистий четвер 25 квітня.

Про це пише «Прямий».

Історія свята

Згідно з легендою, саме в четвер Христос зібрав всіх апостолів на Таємну вечерю. У своїх навчаннях Ісус постійно твердив, що необхідно любити ближнього свого і вести смиренний образ життя. Тому в той вечір Ісус омивав ноги своїх учнів і ділив з ними трапезу.

За легендою, на тій зустрічі Христос заявив, що незабаром хтось із його учнів зрадить його. І дійсно, Спаситель передбачав гріх Іуди, але не став називати його ім’я. На жаль, так і сталося. В ніч з четверга на п’ятницю Юда продав Ісуса за 30 срібних монет.

Віруючі люди дуже шанують цей день і вважають, що в Чистий четвер відбувається оновлення природи людини, а також всепрощення гріхів.

Головні традиції

Вважається, що в Чистий четвер потрібно здійснювати звичай очищення водою. Зокрема, слід купатися до сходу сонця. Для цього підійде не тільки домашня ванна, а й, річка, озеро або лазня. При цьому вмивати обличчя прийнято зі срібного посуду. Підійде навіть ложка. Просто зачерпніть воду і полийте на обличчя.

Традиційно, як і на більшість православних свят, в Чистий четвер прийнято йти в храм на урочисту літургію. Також в цей день потрібно почати приготування до Великодня 2019 – пекти паски та фарбувати яйця, прати і прасувати святковий одяг, який ви плануєте надіти на божественну літургію в неділю.

Варто ретельно прибрати свій будинок. Вважається, що разом зі сміттям в цей день йдуть всі гріхи і негативна енергія. Існує повір’я, що на Великий четвер потрібно перерахувати всі свої гроші. І що важливо, не один, а три рази – рано вранці, вдень і після заходу сонця. Згідно з повір’ям, такий ритуал приманює багатства.

Ну і звичайно, в Чистий четвер потрібно піч паски і фарбувати яйця. Багато хто вважає, що цим потрібно займатися в суботу, перед Великоднем. Однак, за традицією, вранці в четвер необхідно поставити тісто, а ввечері починати готувати паски.

Що не можна робити в Чистий четвер:

  1. Після генерального прибирання в Чистий четвер не можна прибирати сміття до самого Великодня, оскільки можна «насипати сміття в очі Христу, що лежить у труні».
  2. Брудну воду після генерального прибирання, в якій накопичилася змита з будинку негативна енергетика, не можна виливати в межах дому. Вилийте її в тих місцях, де нічого не росте.
  3. Від Чистого четверга до Страсної п’ятниці в жодному разі не можна залишати не вимитий посуд чи брудну білизну.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин