Сьогодні християни святкують Різдво

10:00 7 Січня 2017

Сьогодні християни святкують Різдво

Різдво Христове – велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.

Єрусалимська, Російська, Грузинська, Сербська й Польська православні церкви, а також Українська греко-католицька церква (на території України), старообрядці та старостильні церкви святкують 25 грудня (7 січня) за юліанським календарем.

Згідно з Євангелієм від Луки, Ісус Христос народився в часи правління імператора Августа в юдейському місті Вифлеємі в сім’ї теслі Йосипа Обручника з Назарета та Марії. Йосип з Марією прибули до Вифлеєма для участі в переписі населення (Лк. 2:1-2), який проводили за наказом імператора Августа, коли Сирією правив Киріній. Родина була змушена переночувати в печері, яку використовували як хлів для укриття худоби від непогоди, оскільки не було місця в заїзді.

Під час народження Христа зійшла Віфлеємська зірка, яка вказала про цю подію мудрецям зі Сходу. Першими прийшли поклонитися Христу пастухи, яким про цю подію сповістив янгол. Волхви прийшли в Єрусалим і розпиталися в царя Ірода про царя юдейського та стривожили його. Придворні книжники та первосвященики відповіли мудрецям, що, згідно з пророцтвом, цар мав народитися у Вифлиємі юдейськім.

Тоді Ірод покликав мудреців і відправив їх до Вифлеєма вивідати все і йому доповісти. Вони найшли Ісуса вже в домі й піднесли Христу дарунки: золото, ладан і смирну. Попереджені уві сні мудреці повернулись іншою дорогою додому. Довідавшись про народження Христа, цар Іудеї Ірод велів провести побиття дітей віком до 2 років, але Христос був чудом урятований від смерті. Попереджений ангелом Йосип забрав сім’ю та змушений був утікати до Єгипту і перебувати там до смерті Ірода.

Різдво належить до найбільших свят в історії людства, свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, Всемогутній, утілився, став людиною, щоб спасти людей усього світу, допомогти їм побачити правильний шлях у житті.

Дані взято з «Вікіпедії»

Топ-10 українських колядок.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин