Сьогодні – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

11:39 1 Грудня 2018

Сьогодні – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Фото: zaxid.net

Щорічно 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

СНІД більше не входить до десятки провідних причин смертності.  За даними ВООЗ, у 2015 році від нього померли 1,1 млн осіб проти 1,5 млн осіб у 2000 році.

У 2017 році, як зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я, від причин, пов’язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 940 000 людей.

Досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей на планеті: 1,8 мільйона осіб набули ВІЛ-інфекцію у 2017 році, пише ТСН.

Найбільш ураженим регіоном є Африка – тут у 2017 році проживало 25,7 млн осіб з ВІЛ-інфекцією. На цей континент припадає майже дві третини загального числа нових випадків інфікування ВІЛ.

За даними Міністерства охорони здоров’я, всього ВІЛ-інфікованих українців нині близько 244 тисяч.

Як відомо, Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) є ретровірусом, який інфікує клітини імунної системи, що руйнує чи послаблює їхню функцію. На ранніх стадіях інфекція минає безсимптомно. Однак протягом її розвитку імунна система слабшає і людина стає більш чутливою до різних інфекцій.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – остання стадія ВІЛ-інфекції. Може минути 10-15 років, перш ніж у ВІЛ-інфікованої людини розвинеться СНІД. Ще більше сповільнити цей процес можуть протиретровірусні препарати.

ВІЛ передається під час незахищеного статевого акта (анального або вагінального), переливання зараженої крові, використання заражених голок, а також від матері дитині під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.

Сьогодні у деяких країнах (наприклад, Швеції) ВІЛ сприймається як хронічне захворювання на зразок діабету. Дійсно, складно щодня приймати ліки, потрібна певна дисципліна щодо свого здоров’я і способу життя.

Але загалом все те ж саме: можна заводити сім’ю, мати здорових дітей і бути безпечним для оточення. Тому що під час регулярного приймання спеціальної антиретровірусної терапії (АРТ) від ВІЛ-позитивної людини не можна інфікуватися – це підтверджують багаторічні спостереження вчених.

Проте, якщо вчасно не виявити інфекцію та не почати вчасно лікування, не вживати регулярно ліки – то так, небезпечний, як і будь-яке зневажливе ставлення до свого здоров’я. Проте регулярне тестування, уникнення ситуацій незахищеного сексу – гарантія довгого життя.

Нагадаємо, нещодавно у Львові відкрили пункт швидкого тестування на ВІЛ на вул. Антоновича, 20. Пункт працюватиме як безпечний та дружній простір для проведення швидкого, конфіденційного та безкоштовного тестування на ВІЛ.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин