Стало відомо, куди вивезуть сміття, яке накопичилось у Львові

15:23 25 Січня 2017

Стало відомо, куди вивезуть сміття, яке накопичилось у Львові

Фото: Житомир-інфо

Міські голови Дрогобича, Миколаєва, Самбора і Борислава готові підписати угоди про прийняття на своїх полігонах сміття, яке накопичилось у Львові.

Про це заявив керівник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації Назар Романчук під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час брифінгу сказав, що  станом на сьогодні відсутні факти звернення влади м. Львів до керівників територіальних органів влади з проханням про те, щоб сміття зі Львова було вивезено на полігони Львівської області.

Також, за словами Олега Синютки, було з’ясовано, що відсутні факти блокування чи тиску представників правоохоронних структур та представників органів влади на місцеву владу щодо врегулювання згаданої проблеми. Голова ЛОДА зазначив, що комісія, створена сьогодні, вивчить, скільки сміття зможе прийняти кожен полігон на Львівщині, щоб не було перенавантаження сміттєзвалищ.

В свою чергу міський голова Львова сказав, що деякі населені пункти приймають відходи зі Львова вже зараз, але в дуже малих кількостях. Решту сіл і міст відмовляються забирати до себе сміття з обласного центру.

«В останні кілька місяців нам допомагають Борислав та Дрогобич і інші міста. Щоправда, невеликими об’ємами. За кожну тонну ми платимо кошти: субвенції їхнім бюджетам. Але вони не можуть прийняти багато. Я розумію їхні можливості, тому потрібно приймати інші неординарні рішення», – сказав Андрій Садовий.

«Для мене цінний результат комісії, яка сьогодні відбулася. Бо я розмовляю із мерами, які сьогодні були запрошені і питаю, чи готові вони приймати відходи, а вони відповідають, що ні. На запитання про те, чому вони мовчать, чую відповідь: «Бо мовчимо». Тому зараз департамент ЖКГ області працюватиме із нашим департаментом, є шість перевізників, є денний об’єм відходів, які треба вивезти і вже до кінця сьогоднішнього дня ми побачимо, скільки можна буде захоронювати відходів на їхніх полігонах», – додав мер Львова.

Як відомо, комісія ухвалила низку рішень, завдяки яким протягом тижня з переповнених майданчиків у Львові, ймовірно, вдасться вивезти побутові відходи.

Нагадаємо, через переповнені сміттєві майданчики у Львові під час потепління може спалахнути низка інфекцій.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин