Стало відомо, які саме стародруки вкрали із фондів галереї мистецтв у Львові

14:51 5 Січня 2017

Стало відомо, які саме стародруки вкрали із фондів галереї мистецтв у Львові

Фото: Leopolis.news

Із фондосховища відділу Музей мистецтва давньої української книги Львівської галереї мистецтв зникли переважно досить рідкісні кириличні стародруки, серед яких стародавнє «Євангеліє» та «Апостол» Івана Федоровича.

Про це розповіла  експерт, член комісії з перевірки фондів Львівської галереї Мистецтво Віра Фрис  під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Якщо дивитись на список зниклих стародруків, то це є «Апостол » Спиридона Соболя, львівське «Євангеліє» 17 та 18 століття, видання Михайла Сльозки. І ще одне, що я точно знаю: було два «Апостоли» Івана Федоровича, то один я бачила при звірці, а другий мені в руки не потрапив», – розповіла Віра Фрис.

Вона зазначила, що не можливо сказати, коли із фонду музею винесли книги, оскільки остання звірка перед тою, яку ініціював Тарас Возняк, відбувалась у 2008 році.

В свою чергу директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк зазначив, що повні списки зниклих стародруків можна оприлюднити лише відповідно до згоди правоохоронних органів.

«Наше завдання було зафіксувати те, що зникло і максимально проінформувати громадськість. Ми розуміємо, що набувачами цих стародруків не є люди з вулиці. Очевидно, це люди впливові і вони можуть робити великий тиск. Ми знаємо, що свого часу в Межигір’ї, у будинку Пшонки, у будинку Табачника були знайдені величезні збірні стародруків. Можливо, частина із наших книжок є там. Однак звіряти ці речі будуть правоохоронці», – сказав Тарас Возняк.

Крім того, директор галереї розповів, що стародруки та рукописи вкрали із фондів, які облаштовані у приміщенні, яке звели для потреб працівників, які будували метро у Львові. За словами Тараса Возняка, там є електронна сигналізація, а приміщення охороняють охоронці, двом із яких понад 80 років.

Нагадаємо, керівництво Львівської галереї мистецтв звернулось у прокуратуру та Нацполіцію із заявою про зникнення з відділу Музею мистецтва давньої української книги 95 стародруків, написаних кирилицею, та 2 рукописів.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин