Стартували «Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми»

13:30 6 Березня 2017

Стартували «Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми»

Фото: a-betka.in.ua

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з глаукомою, у Львові стартувала акція щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. З 6 до 17 березня львів’ян закликають виміряти внутрішньоочний тиск у поліклініках міста, щоб профілактувати слабкозорість та сліпоту.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Таку акцію управління охорони здоров’я ЛМР проводить щорічно уже вшосте поспіль.

Глаукома – група захворювань ока, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками – атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Людина перестає помічати предмети, розташовані збоку. Коли хвороба прогресує, то хворий сліпне. Половина пацієнтів з глаукомою не знають про свою хворобу і звертаються до лікаря із запізненням, коли значна частина зорового нерву вже ушкоджена. Втрата зору веде до інвалідності, потребі у сторонній допомозі у повсякденному житті. Єдиним засобом профілактики є рання діагностика.

Минулого року під час акції «Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми» тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) було проведено 6636 особам. У 128 пацієнтів виявлено підвищений внутрішньоочний тиск. Вперше виявлено та поставлено діагноз  «глаукома»  50 пацієнтам. За попередні роки за результатами акцій виявлено 530 осіб з підвищеним внутрішньоочним тиском та 277 пацієнтів з діагнозом «глаукома».

За інформацією головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я ЛМР з офтальмології Тетяни Смаль, у Львові налічується 3 233  хворих на глаукому. З них більше 850 осіб на стадіях, коли розвивається незворотня сліпота.

Управління охорони здоров’я Львівської міської ради наголошує, що вчасно виявлене захворювання, правильне лікування та виконання усіх рекомендацій офтальмолога дає можливість уникнути ускладнень і, таким чином, зберегти зір. Відтак, запрошує мешканців Львова відвідати свою поліклініку та виміряти внутрішньоочний тиск.

Нагадаємо, на Львівщині на глаукому хворіють понад 8 000 людей.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин