Стаж для пенсії можна буде купити – подробиці пенсійної реформи в Україні

13:00 16 Січня 2017

Стаж для пенсії можна буде купити – подробиці пенсійної реформи в Україні

Фото: ТСН

Під час розмови з постійним представником Міжнародного валютного фонду Жеромом Ваше міністр соціальної політики Андрій Рева окреслив контури майбутньої пенсійної реформи в Україні.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Серед основних запропонованих складових пенсійної реформи міністр назвав зменшення страхового стажу. Якщо раніше пропонували на момент виходу на пенсію – за час «ч» було взято 1 січня 2021 року – неодмінною умовою отримання пенсії потенційний пенсіонер на згадану дату мусить мати не менше ніж 20 років страхового стажу, при цьому загального – 30 років, тоді лише 8% українців могли б претендувати на пенсію. Тепер ідеться про те, аби знизити цю страхову цифру до 15 років, але на момент 1 січня 2018 року, й тоді уже 30% громадян зможуть претендувати на державне пенсійне забезпечення.

Цей термін дано, аби всі молодші почали платити внески, а старші почали впорядковувати свою страхово-пенсійну картину з ЄСВ.

За словами міністра, пенсіонерів поділяють на чотири категорії. Перша – пенсії за віком. Цій категорії громадян за певних, зазначених вище умов, платитиме Пенсійний фонд. Буде надана можливість купити собі ці 15 років страхового стажу. Скажімо, до такої категорії громадян Міністр зараховує тих, хто працює за кордоном. Ця сума становитиме близько 130 тисяч гривень: по 704 гривні за кожен місяць множиться на 15 років. Андрій Рева прогнозує, що таких може бути небагато: близько півтори тисячі осіб. Також, можливо, буде законодавчо прописано, що той, хто претендує на пенсію, не може одночасно працювати на роботі. Тобто або пенсія, або робота.

Другий вид пенсій – з інвалідності. Джерелом виплат цій категорії громадян буде не Пенсійний фонд, а Фонд соціального страхування. Він зараз на останній стадії формування і почне працювати вже з квітня цього року. Водночас готують документи для передачі органів медико-соціальної експертизи під управління Міністерства соціальної політики.

З Фонду соціального страхування фінансуватимуть і пенсії з втрати годувальника – третя група.

У четвертій категорії пенсій – за вислугою років – залишаються лише військовослужбовці. Вислуга залишається сталою – 25 років. Однак єдиний соціальний внесок із їхніх зарплат стягуватимуть у подвійному розмірі. Оскільки, за словами міністра, у військовослужбовців усіх категорій достатньо високий ризик отримати травми, каліцтва. До того ж ЄСВ платитимуть меншу кількість років. За задумом авторів пенсійної реформи, до 60 років пенсію військовослужбовці отримуватимуть з державного бюджету. Після 60-ти – з Пенсійного фонду.

Також у планах – скасування всіх надбавок.

Законопроект про пенсії планують подати на розгляд Верховної Ради в березні цього року. За словами Андрія Реви, його мають ухвалити в першому читанні, відтак він набуде чинності в липні цього року.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин