Створено профспілку для захисту українських заробітчан у Польщі

19:10 5 Січня 2017

Створено профспілку для захисту українських заробітчан у Польщі

Фото: haskovo.net

В Україні запрацювала Міжгалузева профспілка українських працівників у Польщі, яка допомагатиме нашим мігрантам у цій країні вирішувати різноманітні проблеми.

Про це заявив голова Міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, це перша така профспілка, яка захищає інтереси українських мігрантів за кордоном.

«На сьогодні до мене звертаються і з інших країн українці, які працюють у Португалії, Іспанії, Італії, Німеччині, телефонують навіть з Канади. Можливо, ми будемо допомагати нашим українцям не лише в Польщі, а й по всіх країнах, де вони працюють», – сказав Карягін.

Він зазначив, що нині в Польщі проживають близько 1 млн українців. За попередніми розрахунками польської сторони, найближчим часом країна потребуватиме ще 5 млн працівників, тому міграція до Польщі лише розвиватиметься. Саме цей факт змусив об’єднатися і створити таку Міжгалузеву профспілку.

Завдяки допомозі польських профспілок на початку минулого року спілку вдалося зареєструвати, а вже в червні провести організаційні збори. Наразі структуру профспілки розбудовують, але деякі представництва вже активно працюють, зокрема у Варшаві, Катовіце, Вроцлаві, Лодзі та інших містах.

«Стараємося співпрацювати з європейськими профспілковими організаціями, завдяки чому отримуємо методичну та організаційну допомогу, а також з українським посольством у Польщі. Іноді, коли людей ошукують, забирають паспорт, ця людина приходить до посольства, у неї немає грошей ані на фотографію, ані на харчування та квиток, аби повернутися на батьківщину. То ми знаходимо можливості, аби такі питання вирішити і допомогти такій людині. Ми також намагаємося зробити так, аби всі наші українці працювали в Польщі легально, тоді вони зможуть укласти договір про працю і на базі цього договору матимуть усі соціальні права, медичне страхування, а також їм буде йти стаж», – наголосив Карягін.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин