Суд зобов’язав НАБУ порушити справу проти директора ДБР за підозрою в держзраді

11:49 8 Квітня 2019

Суд зобов’язав НАБУ порушити справу проти директора ДБР за підозрою в держзраді

ukranews.com

Солом’янський районний суд міста Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження за фактом можливих незаконних дій директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Як повідомляє УНІАН, відповідну ухвала суду оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

Зазначено, що до суду надійшла скарга на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У скарзі йшлося про те, що заявник подав до НАБУ заяву про кримінальні правопорушення, вчинені директором ДБР та його першим заступником, а також керівником другого управління організації досудових розслідувань ДБР, першим заступником директора територіального управління ДБР, начальником другого слідчого відділу ДБР за ст. 111 (державна зрада), ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності), ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України.

Проте суд виявив, що відомості про вчинення кримінальних правопорушень до ЄРДР не було внесено. «Заявник просив зобов’язати уповноважену особу НАБУ внести до ЄРДР вказані ним відомості, а також зобов’язати надати витяг з ЄРДР та вручити пам’ятку про права та обов’язки потерпілого. Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню», – йдеться в ухвалі.

Суд ухвалив зобов’язати службову особу НАБУ, до компетенції якої входить внесення відомостей до ЄРДР, не пізніше ніж за 24 години після отримання копії ухвали внести до Реєстру відомості про кримінальні правопорушення. У матеріалах суду також наголошено, що зазначена ухвала оскарженню не підлягає. Зазначено, що представник НАБУ на судове засідання не з’явився, хоча йому належно повідомили про день, час та місце розгляду скарги.

Фото: ukranews.comLeopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин