Головні нововведення медичної реформи: що очікує українців у новому році

15:59 11 Січня 2017

Головні нововведення медичної реформи: що очікує українців у новому році

Фото: Про Волинь.

Медична реформа, яка стартує вже цього року по всій Україні, несе для українців кардинальні зміни в  системі надання первинної медичної допомоги.

Кореспондент Leopolis.news підібрав найважливіші нововведення медичної галузі, про які розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Першим етапом реформи стане впровадження електронного реєстру пацієнтів

Вже навесні цього року кожен пацієнт зможе укласти угоду з лікарем, яка буде внесена в держреєстр, відповідно до якої, медику виплачуватимуть кошти за пацієнта. Спочатку електронні відносини будуть між пацієнтом та лікарем, а згодом, в МОЗ планують до цього процесу підключити усі медичні заклади та навіть аптеки. Деякі процеси в реєстрі будуть автоматизовані. Наприклад, щоб змінити лікаря, пацієнту буде достатньо укласти нову угоду з іншим та внести її в реєстр. Попередня угода автоматично анулюється.

Лікарям буде вигідно лікувати дітей та пенсіонерів, та приділяти більше уваги для пацієнта.

В середньому «вартість» одного пацієнта становитиме 210 гривень, однак вона прив’язана до коефіцієнтів. Так, лікування дітей та пенсіонерів коштуватиме дорожче, а коефіцієнт дітей до 1 року вдвічі більший за чоловіків віком 18-39 років.

Крім цього, пацієнт, що невдоволений якістю послуг, зможе в будь-який момент відмовитись від лікаря. Тобто останні будуть зацікавлені в підтримані хороших стосунків з людьми.

Громадяни ж зможуть обрати лікаря незалежно від місця проживання.

Лікарі отримають більше самостійності та зможуть обрати модель введення діяльності.

Медик зможе продовжити працювати в лікарні, перейти в приватну клініку, стати ФОПом та орендувати приміщення в мед закладу, або ж відкрити свій медичний кабінет. Крім цього, зможуть самостійно обирати собі помічників-медсестер. В середньому, за підрахунками МОЗ, лікар матиме близько 2000 пацієнтів, але ця кількість не є сталою. Громади, особливо в сільській місцевості, будуть зацікавлені, щоб запросити до себе фахових лікарів та надати їм необхідні умови.

189-18e2999891374a475d0687ca9f989d83

Це ж стосується медзакладів, які фактично стануть самостійними об’єктами господарювання, визначають пріоритети витрат.

Створення «Національної служби здоров’я».

Ключовою зміною реформи є перехід на державну систему страхової медицини. Для цього буде створена агенція «Національна служба здоров’я» буде збирати страхові внески з тих податків, що платять громадяни та оплачуватиме послуги медичної допомоги лікарям.

«Гроші ходитимуть за пацієнтом» – громадяни самостійно обиратимуть у кого лікуватись, а агенція виплачуватиме за це лікарю гроші.

Крім цього, вона контролюватиме роботу лікарів, укладатиме угоди з медичними закладами, приватними клініками на надання медичних послуг та аналізуватиме дані.

Крім цього, агенція видаватиме певні стандарти надання медичних послуг і вимагатиме їх дотримання у медиків. Ці стандарти та обов’язки лікаря будуть прописані у угоді між ним та пацієнтом.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин