Торік Львівщина не відшкодувала за пільговиків «Укрзалізниці» ні копійки

14:53 11 Січня 2017

Торік Львівщина не відшкодувала за пільговиків «Укрзалізниці» ні копійки

Фото: reporter.net.ua

2016 року з районних і міських бюджетів та бюджету столиці за перевезення в приміському сполученні пасажирів пільгових категорій ПАТ «Укрзалізниця» отримала найменшу компенсацію за останні 10 років, повідомила прес-служба підприємства.

Місцева влада загалом відшкодувала лише 9,2% суми наданих послуг і заборгувала залізничному перевізнику 423,9 млн грн. Торік уперше місцеві бюджети не отримали субвенцій з держбюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Самостійно ж місцева влада спромоглася компенсувати менше ніж 10%, аргументуючи тим, що немає коштів. Більшість міських та районних державних адміністрацій минулого року відмовилася підписувати договори з регіональними філіями ПАТ «Укрзалізниця» щодо компенсації збитків за перевезення окремих категорій громадян. Рекордсменами через нульову компенсацію стали м. Київ, Чернівецька, Львівська, Івано-Франківська області – 0%.

Загалом пільговий проїзд потягами здійснюють 16 категорій населення (пенсіонери за віком, інваліди, учасники бойових дій, студенти тощо). Серед усіх пасажирів приміських поїздів пільговики становлять майже 70%.

Залізничники занепокоєні тим, що постійне недоотримання коштів не дає змоги забезпечити оновлення необхідної кількості рухомого складу та придбання запасних частин, що негативно впливає на технічний стан, безпеку руху та призводить до зниження якості обслуговування пасажирів. Залізничники вкотре ініціюють замінити надання пільг на перевезення громадян адресною грошовою допомогою.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин