У Бродах на скандальній ділянці будують найвищий за всю історію міста будинок (ФОТО)

15:31 3 Березня 2017

У Бродах на скандальній ділянці будують найвищий за всю історію міста будинок (ФОТО)

У Бродах, по вул. Залізнична, буде збудовано найвищий будинок – у сім поверхів. Будмайданчик вже обгороджено та вирито котлован.

Ділянка, на якій зводиться семиповерхівка в Бродах, відома своєю скандальною історією, що сталася улітку минулого року і пов’язана із Роксоланою Белей – невісткою міського голови.

А почалося все із двох суперечливих за своїм змістом рішень ІХ сесії Бродівської міської ради, яка відбулася 14 липня 2016 року.

В одному із них, за №179, зазначено: «Надати дозвіл гр. Белей Роксолані Романівні виготовлення детального плану території земельної ділянки площею 0,30 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку в місті Броди по вул. Залізничній, 40». В іншому, за №186, обумовлено: «Відмовити у наданні дозволу на замовлення в проектних землевпорядних організаціях виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі у власність громадянам для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд (присадибна земельна ділянка) на території м. Броди згідно додатку». А в додатках значилися прізвища матерів та вдів полеглих воїнів АТО.

Звичайно, такі рішення депутатів Бродівської міської ради не могли пройшли повз увагу громадськості міста і засобів масової інформації. E пресі зчинився своєрідний ґвалт – як так! На 30-ти сотих землі можна було виділити 5 ділянок для родин військових, які віддали життя, охороняючи нашу державу від російського агресора. Проте все отримала невістка мера…

Роз’яснення ситуації не забарилося. Уже 28 липня на офіційному веб-сайті Бродівської міської ради з’явилася заява місцевих громадських формувань «Захист плюс» та «Галичина», членів яких у місті називають «тітушками» мера. Зокрема у заяві йшлося: «Так, дійсно, невістка  міського голови Роксалана Романівна Белей володіє  земельною ділянкою площею 30 сотих  на вул. Залізничній, але  10 сотих цієї ділянки їй подарувала її мати Галина Іванівна Сподарик,  яка   в свою чергу  отримала цю ділянку  у право власності  згідно рішення  сесії міської ради від 10 грудня 2013 року…  Дві  ділянки по 10 сотих  Роксоланою Белей було  куплено  у О.С.Столярчук і С.І.Стельмах, на що є відповідні нотаріально завірені договори купівлі-продажу  земельної ділянки.

Рішенням сесії від 31.05.2016 року було надано дозвіл на розробку детальних планів території земельних ділянок м.Броди  на вул. Заставки для учасників АТО, а саме Зубач О.Л.; Корнєєв К.В.; Коць І.Б.;  Хоптій В.В., та після затвердження  детального плану території і наявності необхідної кількості земельних ділянок  надати земельні ділянки (дозвіл на проект землеустрою щодо відведення) громадянам  Поцілуйко А.В., Крутяк М.Й., Грішиній М.Р.».

З огляду на чинне законодавство – жодного правопорушення. Що ж у цьому крамольного? Просто любляча мама подарувала 10 сотих землі своїй дитині майже в центрі міста, а та, у свою чергу, ще поруч прикупила 0,20 га? Хіба інші не дарують своїм дітям подарків? Хтось дарує чупа-чупс, хтось – штанці чи кофтинку, хтось – велосипеда, а Галина Сподарик купила і подарувала донечці кусок землі у Бродах. Хіба немає права? Звісно, має! Адже її чоловік – заступник мера міста. А щодо виділення земельних ділянок для родин полеглих воїнів АТО, то, з часом, і вони отримали, правда, образно кажучи, на «задвірках» міста.

У такій ситуації доречніше вести мову не про те, хто і яке має право, – тут доречно говорити про такий критерій людського буття як СОВІСТЬ. Прояву совісті від Роксолани Белей сподівалися матері і вдови полеглих на сході України військових. Чомусь, будучи присутніми на сесії, вони вірили, що ось-ось до сесійної зали міськради увійде пані Роксолана і скаже, що найкращих ділянок у місті заслуговують рідні тих, хто поліг на полі брані з російським окупантом, боронячи наш спокій і життя, зокрема і її, та попросить депутатів віддати свою ділянку родичам загиблих воїнів АТО як подяку за мирне небо над головою. Бо, що вартує шматок якоїсь землі у порівнянні з людським життям? Проте, на жаль, так не сталося.

Бо, мабуть, не бачила пані Роксолана як, стиснувши ручки у кулачки, гірко плакала над загиблим капітаном Ігорем Грішиним його маленька донечка, як обнявши руками обличчя, обнадійливо споглядала у небо дружина померлого від ран сержанта Віктора Поцілуйко, як притулившись чолом до борта вантажівки, на якій у закритому гробі лежало обпалене тіло підполковника Сергія Руденка, важко схлипувала його молода дружина, як охоплені непоправимим горем маялися інші рідні полеглих Героїв авіаторів… Мабуть, у громадському недоцивілізованому суспільстві совість і ненажерливість – поняття антагоністичні, на жаль!

Михайло ШИШКА, журналіст, для Leopolis.news 

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин