У Чехії примусово ексгумували останки Олександра Олеся (ФОТО)

17:15 3 Січня 2017

У Чехії примусово ексгумували останки Олександра Олеся (ФОТО)

Фото: zb.ua

Рештки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований у Чехії – примусово ексгумовані, повідомляє DT.UA.

У могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину. Як відомо, Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень — ред.).

За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся. За словами представників української діаспори, перепоховання заплановано на 12:00 3 січня 2017 року, плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі . Могилу письменника вже розкопали.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв’язатися з його родичами в Канаді для з’ясування можливості перепоховання його в Україні.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин