У Львівському медуніверситеті відкрили перший в Україні навчальний батальйонний медпункт (ФОТО)

18:41 24 Квітня 2019

У Львівському медуніверситеті відкрили перший в Україні навчальний батальйонний медпункт (ФОТО)

Фото: new.meduniv.lviv.ua

Сьогодні на кафедрі медицини катастроф та військової медицини ЛНМУ ім. Данила Галицького презентували оновлені приміщення, серед яких учбові кімнати та навчальний батальйонний медичний пункт.  

Про це повідомляє відділ комунікації і промоції ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Він обладнаний технікою, інструментарієм, медикаментами, матеріалами, які використовуються сьогодні у зоні бойових дій на Сході України. А ще є спеціальні манекени для відпрацювання курсантами професійних навичок надання першої медичної допомоги пораненим.

Як зауважив заступник завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини, учасник бойових дій Сергій Петрук, такий медпункт – це первинна ланка надання медичної допомоги пораненим; від того, наскільки оперативно та фахово вона буде надана,  залежить шанс на видужання, а інколи й на виживання бійців. В Україні на базі медичних навчальних закладів вперше створено такий медпункт, який є мобільним і за лічені хвилини може бути розгорнутий у місцях проведення бойових дій. Це дає можливість навчати курсантів, що освоюють професію військового медика, в умовах, наближених до реальних. До слова, у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького 190 студентів-медиків вирішили додатково освоїти ще й військову спеціальність і навчаються на військовій кафедрі.

Кошти для обладнання навчального медпункту батальйону виділив Університет та Міністерство оборони України. Ремонт колись складських приміщень тривав вісім місяців, ще кілька місяців знадобилося для придбання необхідного обладнання. Деяке спорядження надали для навчання колишні військові медики, учасники бойових дій. Так, медичний наплічник, який використовуватимуть для навчання студентів,  належав учаснику бойових дій, викладачу кафедри, старшому лейтенанту медичної служби в запасі Євгену Тімченку.

В урочистій церемонії відкриття медичного пункту батальйону та навчальних аудиторій кафедри медицини катастроф та військової медицини взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Університету, доктор біологічних наук, професор Анатолій Магльований, проректор з адміністративно-господарської роботи Олена Шевага, начальник клініки ушкоджень Військово-медичного клінічного центру Західного регіону України Дмитро Лось, заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону України, учасник бойових дій Василь Тибінь, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, кандидат медичних наук, полковник медичної служби в запасі Віктор Чаплик,  представники кафедри, профспілкової організації, студенти. Студентський капелан ЛНМУ ім. Данила Галицького отець Ігор Хомічак звернувся до присутніх з напутнім словом та освятив оновлені навчальні приміщення кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин