У Львові для представників ОТГ провели тренінг із залучення інвестицій (ФОТО)

09:47 10 Квітня 2019

У Львові для представників ОТГ провели тренінг із залучення інвестицій (ФОТО)

Проектні менеджери із об’єднаних територіальних громад Львівщини протягом двох днів 4-5 квітня вивчали особливості залучення недержавних коштів у свої громади; аналізували успішні приклади, структуру проектів, вимоги донорів та потреби зацікавлених сторін.

Про це повідомляють організатори.

В усіх громадах проектні менеджери більш-менш успішно використовують можливості з отримання коштів за рахунок державної субвенції, ДФРР та інших державних джерел фінансування діяльності ОТГ. Однак, поза увагою залишаються джерела фінансування з недержавних фондів. Цей засіб залучення додаткових фінансів в громаду вимагає інших  знань та досвіду, на відміну від державних фондів.

Проте, власне міжнародні фонди і донорські організації мають можливість надавати  розвиткові кошти, які дуже потрібні для розвитку об’єднаних територіальних громад.

Участь у тренінгу брали команди проектних менеджерів із ОТГ, дехто з яких вже має досвід залучення міжнародних коштів.

Начальниця відділу економічного розвитку торгівлі, інвестицій і міжнародної співпраці Солонківської ОТГ Галина Надворна розповідає, що Солонківська громада хоч і утворена наприкінці 2017 року, проте вже має чималий досвід підготовки проектів. «Виходячи з того, що нам були актуальні питання інфраструктури, то більшість проектів стосувалися будівництва, реконструкції і енергозбереження. Проте, поступово ми бачимо, що ці першочергові питання вже виходять на достатній рівень, починаємо думати про більш розвиткові проекти. Хочеться максимально посприяти створенню комфортного бізнес-клімату, тому є сенс писати проекти, які вплинуть на соціально-економічну активність населення і самозайнятість, а в результаті, посилять спроможність громади», – розповіла Галина Надворна.

На даний момент Солонківська ОТГ очікує на рішення посольства Німеччини щодо одного проекту, який стосується облаштування освітнього простору з елементами інклюзії.

Також керівництво громади веде переговори із німецькими і грузинськими партнерами про підписання угод співробітництва і написання спільних проектів.

А ще громада може похвалитися спортивними заслугами на рівні області і не лише. У 2018 році тут відкрили два футбольні поля, а впродовж 2019 року буде збудовано ще три. Тому, в планах ОТГ – заходи і рішення з метою залучення молоді до спорту і пропаганда здорового способу життя.

«Особисто для мене надзвичайно пізнавальним на тренінгу було вивчення структури заявок. Проект потрібно бачити, як спосіб вирішення якоїсь конкретної проблеми, і головне, щоб одним проектом вирішувалася одна проблема, а не розсіювати увагу на багато другорядних речей».

Спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи Оксана Зубрицька. «Донедавна я працювала у сфері культури, тому маю своє власне бачення як ще цю сферу розвивати, де на неї можна шукати кошти і що потрібно для цього зробити. Але, віднедавна перелік моїх обов’язків трохи розширився і я шукаю варіанти для підвищення якостей кадрового потенціалу. Сьогодні нас ознайомили із переліком донорських організацій, з якими можуть співпрацювати ОТГ та громадські організації. Ця інформація для мене є безцінною. А ще, дуже корисною була практична робота у групах. Ми навчилися самостійно аналізувати проблеми, шукати партнерів та розділяти бенефіціарів проекту», – поділилася враженнями Оксана Зубрицька.

Світлана Рудик, головний бухгалтер комунального неприбуткового підприємства Центру надання первинної медико-санітарної допомоги (КНП ЦПМСД) Кам’янка-Бузької міської ради. «За місцем своєї попередньої роботи досі я писала програми, які стосувалися соціального захисту населення на рівні району. Тепер, внаслідок реформи охорони здоров’я відкрилися нові можливості для організації і надання медичних послуг. Аналізуючи проблеми для написання проектів, ми чітко розуміємо, що нам потрібно всього по-трохи і оновлення матеріально-технічної бази, і навчання адміністративного персоналу, і якісного надання послуг. Отже, окрім так званих «твердих» проектів, ставимо собі за завдання піднімати рівень сервісу при наданні медичних послуг, а це передбачає ряд заходів, на які будемо шукати додаткові кошти.

До того ж, колектив Кам’янка-Бузького КНП ЦПМСД хоче зберегти в одному приміщенні надання первинної і вторинної допомоги. Тому, з нетепнінням чекають на оголошення результатів конкурсу мікропропроектів Львівської обласної ради на заміну покрівлі. За свої кошти вони готові добудувати третій поверх.

Кам’янка-Бузька громада співпрацює із фондом Ганса Зайделя у межах навчальних програм для працівників органу місцевого самоврядування і депутатського корпусу.

Як засвідчило опитування громад, усі без винятку ОТГ цікавлять проекти розвитку у сфері економіки, культури чи туризму.

Керівник аналітичної групи ГО «Європейський Діалог» Олександр Софій стверджує, що громади потребують значних коштів, яких не вистачає попри фінансову підтримку державних фондів. «В пошуках додаткових коштів, варто звернути увагу не тільки на державне фінансування, субвенцію соціально-економічного розвитку, ДФРР, обласний конкурс мікропроектів, а й міжнародних фондів та організацій, які діють в Україні. Ці фонди мають свою специфіку – вони, в основному, орієнтовані на так звані «м’які» проекти, інвестиції в соціальний капітал.

Вартість цих «м’яких» проектів на порядок менша від інфраструктурних, однак вони є більш складні для реалізації, бо мають справу зі зміною свідомості, а не з будівництвом та ремонтом об`єктів. А ще, особливістю «м’яких» проектів полягає в тому, що їх результати довгострокові і їх не можна побачити відразу», – зазначив Олександр Софій.

Тренінг «Економічний розвиток у громаді: залучення інвестицій з недержавних джерел» відбувся у Львівському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин