У Львові експонують виставку, присвячену графині Софії Шептицькій (ФОТО)

11:28 11 Квітня 2019

У Львові експонують виставку, присвячену графині Софії Шептицькій (ФОТО)

10 квітня у приміщенні Художньо-меморіального музею О. Кульчицької відкрили виставку «Молитва до митрополита. Софія».

Про це повідомляють організатори події.

«Молитва до митрополита. Софія» – мистецько-документальний проект, що має на меті привернути  увагу до визначної історичної постаті графині Софії з Фредрів Шептицької (1837-1904), письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького (1836-1912), матері, яка подарувала нашому народові доброго Пастиря і духовного провідника, майбутнього главу Греко-католицької церкви-Великого  Митрополита Андрея Шептицького (1865–1944) та ігумена архимандрита Унівської Лаври, священномученика Климентія Шептицького (1877-1939)», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що виставка, представлена в залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької, що на вул. Листопадового Чину, 7, репрезентує цей проект для широкого загалу. В експозиції зібрані унікальні твори сучасних митців, які у різножанрових композиціях відтворили образ графині Софії Шептицької, меморіальні світлини Софії та її родини, а також  матеріали біографічного характеру та оформлені у літературні тексти враження людей, які відкрили для себе шляхетну вдачу цієї жінки.

Над створенням мистецької колекції працювали знані львівські митці, а саме: Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало та закарпатець Адріан Косо.

Проект «Софія» урочисто відкрив митрополит Ігор Возьняк 27 січня 2019 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Мистецька колекція «Софія» буде подорожувати виставковими залами музеїв західних областей України. У Львові виставка триватиме до 10 травня.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин