У Львові готуються самостійно збирати та вивозити сміття з міста

16:44 1 Березня 2019

У Львові готуються самостійно збирати та вивозити сміття з міста

Фото: Leopolis.news

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про здійснення комплексу заходів для відновлення виконання делегованих повноважень Львівської міської ради у сфері поводження з побутовими відходами.

Як відомо, на сайті Львівської обласної ради з’явився проект рішення, яке передбачає дострокове припинення Львівською облдержадміністрацією повноважень із вивезення відходів зі Львова. Ініціатором проекту рішення є голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Голова ЛОР пропонує змінити в пункті, де йдеться про вивезення адміністрацією з території Львова твердих побутових відходів, дату «30.06.2019» датою «31.03.2019».

Відразу після оприлюднення цього рішення в коментарі Leopolis.news в. о. директора департаменту з питань поводження з відходами; заступник директора департаменту з питань поводження з відходами; начальник управління розвитку системи поводження з відходами Львівської міської ради Сергій Сало розповів, що Львівська міська рада наразі не отримувала жодних офіційних повідомлень про наміри обласної державної адміністрації достроково відмовитися від делегованих повноважень із вивезення твердих побутових відходів зі Львова.

Водночас сьогоднішнє рішення Львівської міської ради передбачає, що департамент з питань поводження з відходами та ЛКП «Зелене місто» спільно мають вжити низку заходів для забезпечення вивезення відходів зі Львова та належного санітарного стану в місті.

Згідно з рішенням виконкому, до 1 квітня цього року ЛКП «Зелене місто» та профільний департамент повинні надати пропозиції щодо організації збору, первинного оброблення, перевезення та захоронення сміття, зокрема й щодо впорядкування тарифів і норм накопичення, а також організації надання послуг юридичним та фізичним особам, які утворюють побутові відходи.

У Львові планують провести підготовчу роботу для визначення на конкурсних засадах виконавців послуг на вивезення відходів у місті, а також від Львова до місць захоронення; надати пропозиції щодо місць для захоронення побутових відходів Львова (проаналізувати наявність полігонів ТПВ на відстані до 350 км.

Комунальному підприємству та департаменту доручили провести переговори з представниками органів місцевого самоврядування, а також суб’єктами господарювання щодо прийому та захоронення ТПВ; запропонувати комплекс заходів, спрямованих на зменшення об’єму і маси побутових відходів, які підлягають перевезенню та захороненню на полігонах твердих побутових відходів, за рахунок відбору вторинної сировини, фракцій для компостування, брикетування (пресування) твердих побутових відходів тощо.

Контроль за його виконанням покладено на заступника міського голови з фінансово-економічних питань та заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин