У Львові колишній морпіх презентував книжку про Іловайську трагедію (ФОТО)

12:21 27 Березня 2019

У Львові колишній морпіх презентував книжку про Іловайську трагедію (ФОТО)

Колишній морський піхотинець Роман Зіненко, який на початку російської агресії вступив добровольцем до батальйону «Дніпро-1» і разом із підрозділом перебував в епіцентрі боїв за Іловайськ, презентував у Львові двотомник власного авторства під назвою «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії».

Про це повідомляє інформаційне агентство МО України (Львів).

Двотомник – документальна праця. На сторінках цієї книжки розміщено результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Більшість зібраних фактів до опублікування у книзі не була відома українському суспільству.

Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися у період 7 – 24 серпня 2014 року. Тоді бої точилися як у самому Іловайську, так і навколо нього. Друга частина висвітлює хронологію подій, що відбувалися 25 – 31 серпня 2014 року, від Дня незалежності – до відходу підрозділів сил АТО з Іловайська.

– Це не художній твір, в ньому нема вигадок, – розповів Роман Зіненко. – Це спогади тих кількох сотень очевидців подій, які теж доклали зусиль до того, щоб світ звернув увагу, а нащадки пам’ятали про ті трагічні сторінки нашої історії. В книжці згадано понад 700 прізвищ, позивних, імен реальних учасників подій, використані ілюстрації як професійних фотографів, так і аматорські фото. Для багатьох учасників книги дуже важлива пам’ять про них, їм не потрібні ні нагороди ні зірки, їм потрібно знати, що їхня боротьба недаремна.

На презентації книжки у Львові були присутні безпосередні учасники Іловайських подій: бійці добровольчих батальйонів та військовослужбовці з’єднань Збройних сил України.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин