У Львові концертом ушанують пам’ять легенди українського джазу Ігоря Хоми

14:30 19 Квітня 2019

У Львові концертом ушанують пам’ять легенди українського джазу Ігоря Хоми

1 травня о 19:00 у Львівській філармонії відбудеться концерт «Срібне коло», приурочений до 90-річчя з дня народження легенди українського джазу Ігоря Хоми.

Про це повідомили організатори концерту.

За їхніми словами, цього вечора вперше у виконанні відомого джазового гурту «ShockolaD» прозвучать легендарні джазові твори І. Хоми. Орест Цимбала, Богдан Цісінський, Оксана Трух, Вікторія Сивоус, Роман Ковальчук, Дарія Кудрик, Дарина і Богдана Бурнос, тріо «Sister’s Voice» виконуватимуть його естрадні пісні.

Окрім того, у фойє філармонії можна буде оглянути фотовиставку «Ігор Хома та ансамбль «Medicus», а також придбати диск «Ігор Хома – Український джаз»

Довідково

Ігор Хома – легенда українського джазу, засновник української школи джазової музики, автор джазових п’єс та імпровізацій, естрадних пісень, організатор і керівник ансамблю «Medicus».

Народився 29 квітня 1929 року в Кракові. Закінчив Львівський медичний інститут. Захистивши кандидатську дисертацію (1964), став викладачем медінституту, де працював до кінця свого життя.

Ігор Хома у далеких вже 1950-70-х роках формував українську школу джазової музики, створивши у Львові перший, після Другої світової війни, український джазовий оркестр. Неоціненна заслуга І. Хоми в тому, що він розвивав імпровізаційний джаз на основі українського мелосу, відважно пропагуючи наш джаз тоді, коли радянська влада знищувала все, що «пахло» українським націоналізмом.

Ігор Хома відійшов у вічність 14 жовтня 1984 року…

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин