У Львові презентували унікальну Біблію XVI століття (ФОТО)

15:22 17 Квітня 2019

У Львові презентували унікальну Біблію XVI століття (ФОТО)

Фото: РІСУ

У вівторок, 16 квітня, у Львові у Національному музеї ім. А. Шептицького відбулася презентація виставкового проекту «Thesaurus Sacrarum Historiraru» / «Скарбниця Священних Історій Старого та Нового Завітів…», або «Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.».

Доповнює експозицію ще одна «родзинка» виставки — оцифрований примірник «Thesaurus…», який можна погортати на інтерактивному екрані, повідомляє РІСУ.

«Ми тепер маємо нагоду бачити ілюстрації найталановитіших та найвидатніших фламандських майстрів того часу. Це видання є єдиним екземпляром, збереженим на теренах Центрально-Східної Європи», — зазначив генеральний директор музею Ігор Кожан.

Варто зауважити, що впродовж 2017-2018 років художник-реставратор Вадим Волков провів комплекс консерваційно-реставраційних заходів.

«Видання є надзвичайно рідкісним. Відомо, що у світі збережено 25 примірників, а відмінності у таких екземплярах — свідчить нам про унікальність кожного з них», — підкреслила під час відкриття експозиції куратор виставки Ольга Ткачук. — «Скарбниця священних історій…» є однією з перших у Європі ілюстрованих Біблій. Адже вона видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Ця книга є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде, який у співпраці з фламандськими художниками та граверами, працював над виданням впродовж 20 років».

За її словами, пам’ятка надійшла до музею в 1926 році за сприянням Митрополита Андрея Шептицького. Ба більше, на форзацах книги є його записи бібліографічного змісту, що свідчать про інтерес Митрополита до цього видання.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин