У Львові розпочалась міжнародна конференція, присвячена Блаженній Йосафаті Гордашевській

16:22 6 Квітня 2019

У Львові розпочалась міжнародна конференція, присвячена Блаженній Йосафаті Гордашевській

Фото: прес-служба ЛМР

Сьогодні у мерії Львова відбувається міжнародна наукова конференція «Робіть добро, і зло не досягне вас».

Подію Згромадження Сестер Служебниць в Україні присвятили 150-літтю від дня народження, та 100-ліття від дня переходу у вічність Преподобної Матері Йосафати Гордашевської, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Від громади міста Львова учасників конференції привітав та вручив відзнаки заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Також Сестер Служебниць привітали владика Ігор (Возьняк), Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ, та Олег Березюк, позаштатний радник міського голови Львова.

За прояв милосердя та любов до ближніх, жертовну духовну-просвітницьку працю та формування основ християнських цінностей для молодого покоління, подяками від громади міста відзначено: сестру Єлисавету Проць та сестру Мартину Костак. Також за ревне служіння і віддану духовно-просвітницьку працю, прояв милосердя й любов до ближніх та з нагоди відзначення пам’яті преподобної Йосафати Гордашевської, дипломом відзначено Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

«Блаженна свята Йосафата зібрала нас і на молитві в храмі, і в цій просторій залі, щоб пригадати нам про необхідність глибокого християнського життя. Життя блаженної було недовгим, але повним геройських духовних подвигів. Блаженна спішилася жити і за короткий час здобула досконалість. Вона є співзасновницею Згромадження Сестер Служебниць України. Їй довелося багато витерпіти, але вона ніколи не оскаржувала інших, а невтомно працювала для ближніх. Від перевтоми, недоїдання та холоду людських сердець сестра захворіла туберкульозом кісток і у важких болях померла. Не нарікала, а з великою любов’ю прийняла волю Бога», — зазначив владика Ігор (Возьняк), Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ.

Конференція зібрала в одному залі представників різних монаших Згромаджень та мирян. Про головні особливості конференції розповіла с. Андрея Якимець, заступниця Провінційної Настоятельки Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

«Конференція має статус міжнародної і наукової, та має два первинні завдання: за допомогою 5 основних доповідей, які будуть озвучені, заслухані, ми сподіваємося показати роль і значення конкретної історичної особи, громадянки цього міста у якому ми живемо, виходячи з того, що історію пишуть особистості, а не маси. А друга мета — показати цей зв’язок та певні історичні і суспільно-історичні паралелі зламу ХІХ і ХХ століть, і вже того періоду, в якому ми живемо», — акцентувала с. Андрея Якимець.

Блаженну Йосафату часто називають жінкою з великим серцем, бо вона не мала страху почати щось нове, що раніше ніхто не робив.

Додамо, що після конференції в мерії, у Львівському органному залі, що на вул. С. Бандери, 8, відбудеться урочиста академія до 150-ліття від дня народження і 100-ліття від дня переходу до вічності преподобної Матері Йосафати Гордашевської.

Довідка

Блаженна Йосафата (у світі: Михайлина Гордашевська, 20 листопада 1869, Львів — 7 квітня 1919, Кристинопіль) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької церкви, співзасновниця й перша в Україні черниця Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Це монаше товариство вже наприкінці ХІХ століття відповідало на усі тодішні суспільні потреби українського народу. Сестри мали основні напрямки діяльності, у яких реалізовували свою місію. Спершу це була опіка над дітьми та сиротами. Згодом допомога недужим, дбання про красу Божих храмів. І дуже часто для українців того часу, коли Західна Україна перебувала під Австро-Угорською імперією, сакральний простір — був також простором ідентифікації, приналежності до східного обряду.

Плодами служіння і посвяти Блаженної Йосафати Гордашевської стали такі видимі речі, як вплив на формування української громади, культури, ідентичності, традиції виховання. Перші так звані «захоронки» — дошкільні заклади, які сестри провадили при своїх домах на Галичині, де надавали дітям, які були позбавлені такої опіки, забезпечували першу освіту і використовували методики, які на той час були у топі педагогічної практики. Це було перше соціальне служіння для населення Галичини, яке часто було позбавлене елементарних речей, щодо медичного обслуговування. І пізніше сестри у цьому здобували необхідну кваліфікацію.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин