У Львові розповідатимуть про гуцульське Різдво

16:05 19 Січня 2017

У Львові розповідатимуть про гуцульське Різдво

Фото: соцмережі

Знавці гуцульської культури в рамках виставки «Гуцульське Різдво» в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького підготували унікальний та надзвичайно насичений лекторій, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

У п’ятницю, 20 січня, о 16:00 про декор гуцульської кераміки розповість Галина Івашків – кандидат мистецтвознавства, авторка монографії «Декор української народної кераміки XVI – першої половини ХХ століть» (2007), науково-мистецьких видань «Василь Шостопалець і кераміка Сокаля» (2007), «Збірка кераміки Петра Лінинського» (2010), «Мальована кераміка Косова і Пістиня» (2012), низки публікацій в українських і зарубіжних виданнях.

У вівторок, 24 січня, від 16:00 про гуцульське лудинє розповідатиме Богдан Петричук зі села Бабин Косівського району – колекціонер, дослідник гуцульського народного мистецтва, народний майстер. Після лекції пан Богдан проведе майстер-клас із зав’язування хусток та переміток.

У середу, 25 січня, 16:00 про гуцульське мосяжництво розповість Олекса Валько – колекціонер, дослідник, викладач Львівського державного коледжу декоративного й ужиткового мистецтва імені Івана Труша, член Інституту колекціонерства українського мистецтва при НТШ у Львові, автор-упорядник альбому «Гуцульські художні вироби з металу» (2011).

На завершення лекторію, у четвер, 26 січня, від 16:00 про гуцульську ікону на склі розповідатиме Оксана Романів-Тріска – кандидат мистецтвознавства, дослідниця, художниця, колекціонерка, членкиня Інституту колекціонерства українського мистецтва при НТШ у Львові, авторка-упорядниця альбому «Народна ікона на склі» (2008).

Каріна ПЕТРЕНКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин