У Львові троє громадян шість років чекали в ізоляторі на виправдання суду

14:09 11 Січня 2017

У Львові троє громадян шість років чекали в ізоляторі на виправдання суду

Троє мешканців Львівщини провели за ґратами слідчого ізолятора шість років, поки Галицький районний суд Львова виправдав їх у справі про вбивство.

Про це на прес-конференції розповіли представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.

У липні 2010 року Галицький районний суд порушив кримінальну справу про насильницьке вбивство жінки, а через кілька місяців оперативники вдома затримали трьох підозрюваних. Їх звинувачували у груповому вбивстві, тому на час слідства жінку і двох чоловіків помістили в слідчий ізолятор.

2014 року, після набуття чинності Закону України «Про безоплатну правову допомогу», підозрювані отримали адвокатів. До того у справі допитали 271 особу, проте інформації, яка б сприяла розкриттю злочину, суд не отримав.

Торік у грудні адвокатам Львівського центру з надання вторинної правової допомоги вдалося довести відсутність будь-яких доказів, що вказували б на причетність їхніх підзахисних до вбивства. Після шести років перебування в ізоляторі суд скасував запобіжний захід та звільнив громадян з-під варти в залі суду. Для цього Феміді знадобилося майже 40 судових засідань.

«Ця справа є справді показовою для того, щоб охарактеризувати роботу центрів з надання безоплатної правової допомоги. Після початку моєї роботи засідання тривали протягом півтора року, однак наприкінці справедливість узяла гору», – розповів адвокат, що вів справу, Ростислав Доль.

Один з підозрюваних, пан Андрій, зізнався, що в СІЗО було несолодко: годували погано, а лікаря чекали по кілька днів.

«В ізоляторі було по-справжньому «паршиво». Фактично, ми їли тільки те, що приносили батьки, бо те, що готували в СІЗО, їсти було неможливо. Коли комусь ставало погано, фельдшера доводилося чекати по кілька днів», – каже пан Андрій.

Любомир ШКІЛЬ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин