У Львові триває виставка історій людей, які живуть у прифронтовій зоні Донбасу

15:51 21 Березня 2019

У Львові триває виставка історій людей, які живуть у прифронтовій зоні Донбасу

До 30 квітня у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» триває виставка «Восток-Дім. Усні історії в художній практиці».

Про це повідомляє прес-служба музею.

Проект представляє історії людей, які під час конфлікту на Сході України залишилися жити в прифронтовій смузі Донбасу. В цих історіях учасники проекту розповідають про свій дім і його значення у їхньому житті. Мета проекту – інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам’ять українського суспільства та створити поле для багатопланового діалогу і обговорення складних питань, пов’язаних з нинішнім конфліктом.

«Багатьом людям, що живуть далеко від зони бойових дій, важко зрозуміти мотиви, через які жителі прифронтової смуги відмовляються залишати свої домівки, незважаючи на постійну загрозу життю. Тенденція ділити суспільство, використовуючи категорії «патріоти» і «сепаратисти», не залишає місця нюансам сприйняття і співучасті, часто робить жителів прифронтової смуги «невидимими» представниками українського суспільства. Виставка допоможе зрозуміти, що таке дім для людей з різним досвідом – переселенців із зони конфлікту, жителів прифронтової смуги і тих, хто все життя прожили на одному місці під мирним небом», – йдеться в повідомленні.

Матеріал зібрано у прифронтовій смузі Луганської області в період з грудня 2016 року по червень 2017 року.

Фото: прес-служба музею

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин