У Львові вчитель не захотів навчати учня через пост його батька «Зеленський наш президент»

12:05 25 Квітня 2019

У Львові вчитель не захотів навчати учня через пост його батька «Зеленський наш президент»

Учитель вокалу приватного мистецького центру «Фора», що на вул. Коперника, заявив, що розриває угоду про навчання з учнем, батько якого виявився прихильником Володимира Зеленського.

Про це кореспонденту Leopolis.news розповів журналіст Анатолій Шалаєв, який є батьком цього 11-річного хлопця, що постраждав через політичні вподобання свого тата. За словами Анатолія Шалаєва, після результатів екзит-полу він розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці перепост, що «Зеленський наш президент». Учитель, напевно, в гніві та в емоціях написав, що розриває угоду про навчання. У соцмережі почалась активне обговорення цієї ситуації, що не зовсім добре вплинуло на психологічний стан дитини та його батьків.

У родині Шалаєвих зазначили, що їм неймовірно неприємна вся ця ситуація. «Я прихильник вирішування такого типу питань індивідуально, але вчитель усе вирішив робити публічно. Вчителя не звинувачуємо. Він хороший вчитель і має продовжувати свою працю виховання талановитої молоді. Таких, як він, мало. Це талановита людина, яка піддалась імпульсивному вчинку і загальнодержавній істерії. Думаю, він розуміє, що був неправий. Ми зараз переживаємо всю ту ситуацію разом зі своєю дитиною. Шукаємо нового викладача. Після кожної зустрічі малий стверджує, що пан Володимир найкращий. То й не дивно, бо позаду більше ніж рік навчання, праця і прив’язаність. Тяжко це все. А найбільше вражає та кількість озлоблених українців у вишиванках, які готові розстрілювати на місці інакодумців. Відчули себе, як у 30-ті роки», – емоційно каже Ольга Шалаєва.

«Дуже прикро, що через політичні переконання вчителя, незгодою з думкою батька, склалася така ситуація. Постраждала дитина, яка ні в чому не винна. Уявіть, хірург відмовиться робити операцію через те, що його пацієнт має інші погляди. Так само і вчитель. Ми говоримо про своєрідний булінг у закладах, що надають освітні послуги, навіть приватні. Тут маємо булінг через політичні переконання. Звісно, педагог має право на власні погляди, але у спілкуванні з дітьми та батьками повинен дотримуватися елементарної вчительської етики та толерантності. Я вже не кажу про конвенцію з прав дитини, умови договору, в якому чітко прописано причини та механізм розірвання. Не робить цей випадок честі і Львівщині та прихильникам опонента, адже європейськими, християнськими та педагогічними такі вчинки назвати не можна. У Львові є достатньо закладів, які надають такі послуги, шкода насамперед дитину, але думаю, що цей випадок буде хорошим уроком для викладача, який свої вподобання має винести за дужки при спілкуванні з вихованцями», – зазначив Анатолій Шалаєв.

Він також розповів, що після відповідного осуду в соцмережах учитель визнав, що повівся емоційно, та попросив вибачення перед дружиною та сином. Але з огляду на ситуацію вони будуть змушені перевести дитину на навчання в іншу мистецьку школу.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин