У Львові відкрилась виставка японської графіки (ФОТО)

09:19 6 Березня 2017

У Львові відкрилась виставка японської графіки (ФОТО)

У приміщенні Національного музею ім. А.Шептицького, що на вулиці Драгоманова, 42, відкрилась виставка японської графіки ХІХ століття «Японська гравюра укійо-е «Світ кабукі», яка присвячена року Японії в Україні. У її відкритті брав участь Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

Про це повідомляє кореспондент Leopolis.news.

На виставці експонується понад 100 робіт найвпливовішої школи японської графіки ХІХ століття – школи Утаґава. Її представники відомі творами у жанрі якуся-е – зображень акторів театру кабукі. Актори користувались надзвичайною популярністю серед городян, що сприяло розвитку художнього напряму.

Як зазначила заступник генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові Оксана Біла, у жанрі якуся-е працювали видатні майстри, що залишили після себе шедеври світового значення. Японська театральна гравюра стала самоцінним мистецтвом. Гравюри укійо-е справили значний вплив на європейське мистецтво, виникло окреме явище – японізм. Передача кольору, композиція позначились на творчості французьких імпресіоністів. Наприкінці ХІХ століття гравюри укійо-е стали всесвітньо популярними, їх колекціонували Дега, Уістлер, Золя та інші поцінувачі мистецтва. Японська гравюра  важається синонімом вишуканості та гарного смаку.

На виставці у Львові представлені роботи Утаґави Кунійосі (1798-1861), останнього великого майстра укійо-е та одного з найталановитіших авторів образів акторів театру кабукі і його учнів. На гравюрах ми бачимо не реальних людей, а театральні амплуа акторів, їх перевтілення. Обличчя схожі на маски, пози й жести – умовні. Як і на театральній сцені, простір у гравюрі різко обмежений і розмежований, а усі фігури і предмети на другому плані схожі на театральну площинну декорацію. Візерунок робить гравюру укійо-е схожою на розкішну тканину з витонченою вишивкою – таку ж, як одяг персонажів театру кабукі.

Гравюри, які експонуються у Львові, належать до фондів Національного художнього музею і після цієї виставки помандрують в інші міста України, а у Львові їх можна оглядати до 26 березня.

Йосип МАРУХНЯК, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин