- Україна модернізує літак АН-158
- Замість Укроборонпрому створять держорган з розширенішими повноваженнями
- Зеленський прокоментував видачу паспортів РФ мешканцям окупованого Донбасу
- Путін заявив, що «із задоволенням» подискутував би із Зеленським про Донбас
- Львівський стрілець Олександр Петрів здобув ліцензію на Олімпіаду-2020
- Розслідування провокаційного соцопитування про долю Галичини триває – СБУ Львівщини
У Львові вперше за 100 років лунатиме орган у Латинському Катедральному соборі
Усіх, хто планує провести травневі свята у Львові, Інститут «Полоніка» запрошує на органні концерти, які відбудуться 3 травня у Латинському Соборі. Музичні твори з концертної програми виконають на інструменті XIX століття. Завдяки проведеним реставраційним роботам, орган залунає вперше за сто років.
Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Латинська Катедра у Львові 3 травня наповниться звуками шедеврів доби бароко і класицизму у виконанні видатного польського органіста проф. Віктора Лияка. Музикант спільно із Львівським камерним оркестром «Академія», концертмейстром якого є Артур Микитка, під диригуванням проф. Ігоря Пилатюка, виконає два органні концерти Георга Фрідріха Генделя, а також Концерт C-dur Hob. XVIII:1 Йозефа Гайдна.
Для цього виняткового концерту оживе дев’ятнадцятистолітній малий орган, встановлений у пресбітерії Львівської Катедри. Інструмент відреставровано восени 2018 року. Реставраційні роботи виконав органмістр Бернард Терман під наглядом польського експерта проф. Віктора Лияка. Водночас, під керівництвом Павла Садлея, спеціалісти відреставрували органний корпус та балкон.
Орган в пресбітерії в значній мірі є витвором львівського органмістра Яна Слівінського (або Слівінского), який було створено в 1896—1897 роках на замовлення катедральної капітули, — до такого висновку дійшов проф. Віктор Лияк. «Для будівництва органу використано віндлади і дудки, котрі залишилися від восьмиголосого позитиву, що раніше знаходився на цьому ж місці, побудованого, мабуть, Романом Духеньським у тридцятих роках XIX ст. Інструмент розміщено на балконі, виконаному за проектом Фердинанда Маєрського з Перемишля. Автор органного проспекту невідомий», — додає експерт.
Меломани, які відвідають Львів 3 травня, матимуть можливість послухати концерт двічі — вранці об 11.15 год., і ввечері о 19.15 год. Слухачі отримають також CD-диск із записами наживо творів у виконанні проф. Віктора Лияка та Львівського камерного оркестру «Академія». Музичні CD-диски також можна буде придбати у головному офісі Інституту «Полоніка» у Варшаві.
Вхід на обидва концерти є безкоштовним.
Концерт відбудеться під почесним патронатом Міністра культури і національної спадщини Польщі.
Організатори: Львівська Архідієцезія Римсько-Католицької Церкви в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».
Концерти відбудуться 3 травня:
— 11:15 (після Святої Меси Богослужіння за Батьківщину, яку целебруватиме Архієпископ Мечислав Мокшицький о 10.00 год.)
— 19:15 (після Святої Меси польською мовою о 18:00 год.) Архікатедральна базиліка Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (площа Катедральна, 1, Львів)
У програмі:
Георг Фрідріх Гендель (1685−1759)
— Органний концерт g-moll, op. 4 nr 1
Larghetto, e staccato — Allegro — Adagio (Organo ad libitum) — Andante
— Органний концерт F-dur, op. 4 nr 4
Allegro — Andante — Adagio — Allegro
Франц Йозеф Гайдн (1732−1809)
— Концерт для органу і оркестру C-dur, Hob XVIII:1
Moderato — Largo — Allegro molto
Виступають: Віктор Лияк, Львівський камерний оркестр «Академія», концертмейстер Артур Микитка. Диригент Ігор Пилатюк.
Leopolis.news
Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.