У Львові виготовили свічки у вигляді прадавніх українських богів

14:59 2 Січня 2017

У Львові виготовили свічки у вигляді прадавніх українських богів

Фото: Leopolis.news

У рамках проекту «Духова єдність земель і поколінь» у Львові виготовили воскові свічки, які символізують давніх українських богів, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Автор скульптур ручної роботи – доцент Львівської політехніки, голова Львівського братства пасічників «Рій» Микола Грибок. Він представляє їх на Різдвяному ярмарку, що зараз працює біля Львівської ОДА. Фігурки привертають до себе увагу своїм екзотичним виглядом. Це не просто воскова свічка – вона несе в собі магічну силу багатьох поколінь українців.

Микола Грибок переконаний, що на столі в час українських свят має стояти сакральна свічка, яка містила б священні символи попередніх поколінь.

Пасічник виготовив свiчки зі силуетом жінки — трипільської богині Матері. Її зображення збереглося до наших днів разом iз символом безсмертя на її тілі. Весь силует її пронизаний ромбами, які в Трипіллі означали продовження роду.2

В образі старшої жінки виготовлена ще одна богиня – Баба. У прадавній мові  її ім’я перекладається як «та, яка стоїть перед воротами Бога».

Бог місячного світла Хорс зображений дідусем із довгою бородою. На ньому є Сварга, яка крутиться в лівий бiк, що означає побажання щастя і добра. Збручанський Світовид  — це божество, яке дивиться на чотири сторони світу. Статуетку з його зображенням знайшли у річці Збруч, і зараз вона перебуває у Краківському історичному музеї.  Ще одного бога – Велеса Микола Грибок зобразив дволиким. Головною його місією було підтримувати зв’язок iз предками.

Серед свічок у вигляді праукраїнських богiв є Лісовик iз твору Лесі Українки, який виготовлений у вигляді пенька, який усміхається і дивиться, чи належним чином ми ведемо своє життя.

Усі свічки виготовлені з бджолиного воску. За словами автора, кожна з фігурок щось символізує, і кожен охочий може обрати ту, яка йому найбільше припаде до душі.

Найбільшою популярністю серед львів’ян та гостей міста користуються свічки у вигляді богів Велеса, Хорса і Збручанського Світовида, які означають побажання щастя і добра.

Каріна ПЕТРЕНКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин