У Львові запровадили послугу патронату над дитиною

11:32 6 Квітня 2019

У Львові запровадили послугу патронату над дитиною

Фото: bortsi.com.ua

Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про запровадження у Львові послуги патронату над дитиною.

Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Як пояснили в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради, завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися. Таким чином, дитина потрапляє не у притулок чи інтернатний заклад, а в патронатну сім’ю, й тим самим переживає менший стрес. Саме функціонування патронатних сімей у Львові збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї. Адже, переконані в управлінні, найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю.

«В патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово, не більше 6 місяців. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть низку необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває біологічна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання щодо позбавлення батьків батьківських прав та влаштування дитини в сімейні форми виховання. Таким чином, запровадження послуги патронату над дитиною в м. Львові надасть можливість зберегти для дитини біологічну родину шляхом надання дитині та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення дитини у біологічну сім’ю», — пояснили в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

За надані послуги з догляду та вихованню дитини, патронатному вихователю виплачується заробітна плата та соціальна допомога на дитину.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 1 квітня 2019 року — 9 605 грн., оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей, влаштованих в сім’ю, виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 1 квітня 2019 року — 3 252 грн., для дітей віком від 6 до 18 років — 4 054 грн).

 «На сьогоднішній день у Львові є одна сім’я, яка пройшла необхідний курс навчання та отримала рекомендації щодо надання послуги патронату. Ще одна сім’я скерована на навчання патронатних вихователів», — зазначили в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Щоб стати патронатними вихователями, можна сконтактувати з управлінням «Служба у справах дітей» Львівської міської ради: або заповнити заявку кандидата у патронатні вихователі для запису на співбесіду на офіційному сайті Львівської міської ради на кнопці «Патронатна сім’я»; або ж звернутися в управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1 (каб. 523, 524) або за тел.:297−58−83, 235−40−40

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин