У Мінекономіки розслідуватимуть факт імпорту з РФ тросів та канатів

19:38 3 Квітня 2019

У Мінекономіки розслідуватимуть факт імпорту з РФ тросів та канатів

Фото: uacrisis.org

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) доручила Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) порушити антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну деяких торосів і канатів походженням із Російської Федерації.

Про це повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» радник міністра економічного розвитку і торгівлі Роксолана Підласа за підсумками засідання комісії.

«Йдеться про сталеві кручені дроти, троси, канати без покриття або з оцинкованим покриттям, різні арматурні стабілізовані пасма. До Мінекономрозвитку надійшла скарга від українського виробника, який стверджує, що в 2016-2018 рр. ціни імпорту російських тросів і канатів були нижче собівартості його аналогічної продукції. Під час перевірки фактів, які наводить український виробник, Мінекономрозвитку дійшло висновку, що ціна імпорту з РФ справді дорожче собівартості виробництва», – сказала вона.

Крім цього, Р.Підласа відзначила, що в 2018 році суттєво (на 29%) зросли обсяги імпорту тросів і канатів із РФ в Україну.

«При цьому частка імпорту з РФ у загальному імпорті тросів і канатів зросла на 58%. У Росії такі троси і канати, про які йдеться, виробляють кілька великих підприємств: «Північсталь-метиз», Бєлорєцький металургійний комбінат і Магнітогорський метизно-калібрувальний завод. Комісія вважає, що імпорт із РФ міг здійснюватися за демпінговими цінами. Тому МКМТ доручила Мінекономрозвитку розпочати і здійснити антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну», – підсумувала радник міністра економрозвитку.

Крім цього, МКМТ під час засідання в середу продовжила на п’ять років дію антидемпінгових заходів щодо імпорту скляної тари медичного призначення об’ємом до 0,15 мл із РФ, а також продовжила термін застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну гнучких пористих блоків і листів із пінополіуретану незалежно від країни походження та експорту.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин