У міськраді почали розробляти стратегію розвитку Шевченківського гаю

11:18 3 Березня 2017

У міськраді почали розробляти стратегію розвитку Шевченківського гаю

Фото: Музею народної архітектури та побуту

Стратегією буде передбачено розробку нового генплану, де буде окреслено межі Свято-Іванівської лаври, та збільшення коштів на розвиток музею.

Відповідне рішення сьогодні ухвалив виконком міської ради, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

У плані розвитку музею буде передбачено кошти на реставрацію сакральних споруд, розробку нового генерального плану території, а також врегулювання відносин між музеєм і лаврою.

«З боку лаври ми зацікавлені в розвитку музею, бо без музею не буде лаври. Єдине, що треба з’ясувати певні моменти щодо взаємної співпраці та чіткі межі нашого співіснування та співпраці. Тому ми пропонуємо почати розробку нового генплану, адже старий було розроблено ще 1989 року, де не передбачено існування лаври взагалі, а ми хочемо існувати на юридичних підставах. А також погодити певні питання адміністративного будинку музею, адже, як відомо, там знайшли фрески, та щодо інших будівель, які дотичні до історії лаври», – розповів настоятель Свято-Іванівської лаври, отець Юстим.

Міський голова Андрій Садовий додав, що було досягнуто згоди з депутатським корпусом щодо збільшення асигнувань на розвиток Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

До розробки стратегії буде долучено Львівську архієпархію Української греко-католицької церкви, монастир Свято-Іванівської лаври Студитського уставу Української греко-католицької церкви, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівську національну академію мистецтв, Український національний комітет Міжнародної ради музеїв, Інститут народознавства НАН України, Львівський історичний музей та інші професійні, духовні та культурні середовища міста.

Стратегію пропонують презентувати до 15 травня.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин