У Музеї «Територія Терору» відбудуться дні відкритих дверей (АНОНС)

21:02 25 Квітня 2019

У Музеї «Територія Терору» відбудуться дні відкритих дверей (АНОНС)

17-19 травня у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» у межах проведення Міжнародного Дня музеїв у місті Львові відбудуться дні відкритих дверей, нічні екскурсії музейним комплексом та майстер-клас «Територія Терору: музейна кухня». Вхід на події вільний (реєстрація обов’язкова).

З 10:00 до 20:30 гості зможуть оглянути оновлену виставку «Табір примусових робіт «Янівська» – індустрія терору»
Виставка створена у 2018 році в межах загальноміської програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило» − серії меморіальних заходів до 75 роковин ліквідації Львівського ґетто та табору примусових робіт «Янівська». Вона є першою спробою репрезентувати маловідому історію табору в музейному просторі.

Ідея – дати змогу відвідувачам самостійно дізнатись про трагічні події у таборі через ознайомлення з оригінальними джерелами. Насамперед через світлини, що ілюструють різні аспекти табірного повсякдення, а також унікальні аудіо- та відеозаписи свідчень колишніх в’язнів та їх переслідувачів, віднайдені в архівах або задокументовані в ході реалізації усноісторичного проекту #непочуті. Важливою частиною експозиції є кулі, гільзи, шматки колючого дроту та інші предмети, виявлені у 2018 р. в «Долині смерті» – місці масових вбивств в’язнів табору. Вони так само свідчать про моторошні табірні реалії. Крім цього, представлено дві музейні реконструкції одягу – однострій німецького есесівця з табірної охорони та одяг в’язня. Також в оновленій виставці представлений історія та запис мелодії «Танго смерті», яку виконував оркестр табору. Мелодія відтворена зі збережених нот колишнього в’язня табору Богдана Коха.

17, 18 та 19 травня о 21:00 відбудуться нічні екскурсії музейним комплексом «Територія Терору»

Учасники екскурсії дізнаються історію створення музею, львівського ґетто та радянської пересильної тюрми №25. Наукові співробітники проведуть екскурсію виставкою «Табір примусових робіт «Янівська» – індустрія терору», гості зможуть одними з перших ознайомитись із новим мультимедійним наповненням музею. Шум потягів, що проїжджають повз музей, освітлення зі спостережних вишок створить умови для повного занурення в тему, глибокого усвідомлення трагічних подій минулого.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин