У НПП «Північне Поділля» розпочався туристичний сезон (ФОТО)

08:10 22 Березня 2019

У НПП «Північне Поділля» розпочався туристичний сезон (ФОТО)

У Національному природному парку «Північне Поділля», заповідні території якого розкинулися у Бродівському, Буському та Золочівському районах Львівщини, розпочався туристичний сезон.

Першими мандрівниками цього року на туристичних маршрутах природоохоронної установи стали школярі 8-го класу Немирівської середньої школи, що в Радивилівському районі Рівненської області. Під час мандрівки школярі мали унікальну нагоду на власні очі побачити природні об’єкти на заповідній ділянці НПП «Північне Поділля».

Перше, що відвідали школярі-мандрівники, було водне джерело, яке є одним із витоків річки Стир. Працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про річки, які протікають по заповідних територіях парку, про водоносні горизонти та про вододіли, зокрема й про Головний європейський вододіл.

 

На іншій ділянці турмаршруту, де розташовується годівниця для звірів, юні мандрівники слухали розповідь про лісових мешканців Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг». А на ділянці, де зростають реліктові буки, школярі не лише їх споглядали, а й обіймали велетенські багатолітні буки-патріархи.

Окрім велетенських буків, юні мандрівники також споглядали лісові квіти, зокрема печіночницю звичайну, анемону дібровні, медунку, ряст та згубницю залозисту й, ставши навколішки, щоб не зривати квіточок, діти намагалися вловити їхній запах – запах весни.

Та, попри живі рослинні об’єкти, юні мандрівники споглядали й велетенські мегаліти – кам’яні останці всіляких химерних форм, що 7-11 млн років тому вийшли на поверхню із дна архаїчного Сарматського моря. Вони, наче вікові стражі, й донині стоять у буковому лісостані Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи. Один із таких мегалітів стоїть на трьох опорах на одній із вершин цієї заповідної території у вигляді лагідного звіра. Звідси і його назва – «Триніг».

Також юні туристи побували біля печери-гроту, що є, за твердженням археологів Львівського державного університету ім. Івана Франка, погребальним місцем наших пращурів-язичників.

У підвечірню пору, сповнені масою цікавих знань та гарним настроєм від спілкування із живою природою, немирівські школярі-мандрівники повернулися до рідної домівки.

Як зазначив у коментарях вчитель Немирівської школи Степан Попадич, для школярів це була не просто мандрівка – це був відкритий урок з географії та ботаніки на лоні дикої природи, адже саме в ці дні учні-восьмикласники вивчають тему «Природно-заповідний фонд України». І що таке ПЗФ України, для чого він створений, учням докладно розповіли працівники Національного природного парку «Північне Поділля».

Фото автора

Михайло ШИШКИ, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин