У Першому театрі відбувся бенефіс народного артиста Сергія Кустова (ФОТО)

11:05 19 Січня 2017

У Першому театрі відбувся бенефіс народного артиста Сергія Кустова (ФОТО)

Полтавчанин Сергій Кустов віддав Львівському театру юного глядача (згодом називався Перший український театр для дітей та юнацтва, теперішня назва – Перший театр) майже п’ятдесят років свого життя. Закінчивши Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, він приїхав до Львова й тут кинув якір надовго, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

У творчому доробку Сергія Кустова є понад двісті сценічних ролей. До цих різних ролей і ставлення актора не однакове. Попри все, є окремі, що залишили слід у його сценічній біографії. Серед таких робіт – вистави за мотивами творів Екзюпері, Славка Мельничука («Швейк у Львові»), Мольєра («Тартюф»), Франка («Захар Беркут»), Лесі Українки (Лукаш), Старицького (Голохвастов у п’єсі «За двома зайцями») і цей перелік можна було б ще продовжувати…

DSC_0500==

З 1965 року актор знімається в кіно. Першою його роботою стала роль Ілька у фільмі Івана Миколайчука «Бур’ян». Зйомки фільму проходили з 1965 по 1966 рік у місті Батурині Чернігівської області, в тому числі на руїнах колишнього палацу Разумовських. З фільмів, у яких знявся актор, найвідомішим широкому колу глядачів став телевізійний музичний серіал «Д’Артаньян і три мушкетери» (1979 р.), де він зіграв одного з королівських мушкетерів роти де Тревіля.

DSC_0521==

 

Попри сотні зіграних ролей, одним з найпам’ятніших для актора залишається образ Голохвастова, який уже тридцять п’ять років посідає гідне місце в послужному мистецькому артикулі актора Кустова. Мабуть, не випадково він супроводжував соленізанта під час бенефісу. Актор побудував дійство не тривіально, а в стилі забави давніх добрих часів Клубу творчої молоді.

DSC_0492==

Серед гостей, котрі репрезентували той потужний мистецький осередок, були, зокрема, професор «Львівської політехніки» Віктор Проскуряков, голова львівської організації спілки художників України Олег Микита, колишній директор КТМу Ігор Мікльош, народний артист України заньківчанин Олександр Кузьменко, викладач факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка Максим Міщенко, радник голови Національної спілки письменників України Олесь Ганущак…

DSC_0479--=

Звичайно, така поважна подія не минула без привітань від місцевої влади, щиросердних віншувань і побажань нових творчих здобутків. Зокрема, Сергієві Кустову побажали поповнити лави Національної спілки письменників України, адже віднедавна він ще й пише та видає дитячі книжки.

DSC_0588==

Фото автора

Йосип МАРУХНЯК, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин