У Самборі місяць діє сміттєвий блокпост

19:54 26 Березня 2019

У Самборі місяць діє сміттєвий блокпост

Фото: Leopolis.news

Члени Самбірської міської громадської організації «Ініціатива та порядок» вже місяць цілодобово чергують на блокпості, спорудженому на дорозі, що веде на місцевий полігон твердих побутових відходів.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.  

У такий спосіб громадські активісти не пропускають автомобілі, які на полігон звозили сміття зі Львова, Комарного та інших міст Львівщини. Вони переконані, що непотріб на полігон постачали без належного обліку та невідомого походження. Цим, на їхню думку, завдається шкода екології, зокрема якості води, а також створюється небезпека для здоров’я дорослих і дітей.

За словами голови ГО Ігоря Веселовського, акція протесту безстрокова і триватиме доти, поки міський голова Юрій Гамар не зважить на думку громадськості та не виконає їхніх вимог.

Протестувальники не вимагають чогось особливого. Річ у тім, що 5 лютого сесія міської ради без попереднього обговорення та за підписом групи депутатів, наближених до мера, прийняла рішення, яким дозволила ввозити до Самбора сміття із Львова та інших міст. Довідавшись про це, тричі в центрі міста біля ратуші збирались людні віча. Але до їхніх учасників не виходили ні мер, ні самі обранці.

Врешті під тиском громадськості міський голова видав розпорядження про призупинення прийому в Самборі іногороднього сміття. Але це не влаштовувало жителів вулиць, наближених до полігону твердих побутових відходів. Вони на акціях протесту ухвалили рішення, яким вимагали негайного скликання позачергової сесії з тим, щоб відмінити попереднє депутатське рішення.

Однак цього міський голова Юрій Гамар не зробив. Відтак активісти вдались до інших заходів: спорудили блокпост, який дотепер діє, і не пропускають жодної машини з іногороднім сміттям. В цих діях поліція не угледіла порушень. До місць проживання окремим депутатам, яких назвали сміттєвими, підкидали кульки з непотребом. До інших навідувались автопробігом з плакатами та вигуками.

Тим часом стало відомо, що на 4 квітня запланована чергова сесія міської ради. Однак в оприлюдненому порядку денного немає сміттєвого питання. До пленарного засідання готуються і громадські активісти.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин