У супермаркетах Львова сьогодні день без поліетилену (ФОТО)

13:52 9 Квітня 2019

У супермаркетах Львова сьогодні день без поліетилену (ФОТО)

Фото: Leopolis.news

Сьогодні у Львові низка супермаркетів відмовилися від використання поліетиленових пакетів.

Про це розповіли організатори та партнери акції під час брифінгу сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив, що кампанія «Львів без поліетилену» триватиме до 3 липня. За словами чиновника, 8 мереж, а це 17 торгових центрів та близько 100 магазинів долучилися до кампанії.

«Магазини та супермаркети із деяких груп товарів повністю прибрали поліетилен, десь дали більшу альтернативу, десь можна брати товар у свої пакетики, а інший товар закликають брати без пакетів», – розповів Андрій Москаленко.

Він додав, що мета цієї акції – максимально промоціювати, що Львів ходить на закупи із своїми торбинками, а також, що у місті поетапно хочуть відмовитися від поліетилену в усіх торгових точках.

Голова ГО «Zero Waste Lviv» Ірина Миронова зазначила, що дуже важливо змінювати стандарти обслуговування у магазинах, щоб люди, які дбають про довкілля і вже користуються торбинками, почувалися комфортно у супермаркетах і купували товари без упакування.

«Згідно із соціологічним опитуванням агенції «Fama» сьогодні уже близько 39% львів’ян користуються багаторазовими торбинками. Сподіваємось, що сьогоднішній день заохотить також інші мережі щодня розвивати власний сервіс, зменшуючи кількість пластикового пакування, яке сьогодні є глобальною загрозою навколишньому середовищу в усьому світі», – наголосила Ірина Миронова.

Депутат Львівської міської ради Вікторія Довжик зазначила, що про прогрес у поступовій відмові від поліетилену у Львові свідчить той факт, що за останній час у місті з’явилися близько десяти маленьких підприємств почали виробляти сумки та пакети багаторазового використання.

«Відмова від поліетилену – це дуже добра тема для бізнесу. Зараз інші фірми думають про те, щоб запровадити паперову упаковку, упаковку з інших матеріалів. У нас працюють кластери модної індустрії, які займаються пошиттям певних видів сумок та кластер видавництва і поліграфії, які зацікавилися і побачать, що є дедалі більший попит і почнуть на території Львова виробляти різні види упакування. Процес завжди має бути багатостороннім: почали з мереж, приєднуються підприємці, більше про це почують мешканці і матимемо ефект наростання, який виллється у те, що ми у Львові матимемо можу на використання різних видів упакування та екодружніх сумок», – сказала Вікторія Довжик.

Директор «Ашан. Чорновола» Тетяна Герасимова розповіла, що сьогодні клієнтам запропонували багаторазові контейнери для продукції та багаторазові сумки для покупок. Також покупці можуть брати паперові пакети для овочів та фруктів,  поліетиленові рукавички в супермаркеті замінили щипцями, а у кафе ложки та виделки сьогодні дерев’яні, а не пластмасові.

«Ми максимально знизили ціни на багаторазові сумки та контейнери, щоб наші клієнти побачили, що є така акція і зрозуміли, що потрібно економити нашу екологію для нащадків і менше використовували поліетилену», – наголосила Тетяна Герасимова.

Вона додала, що папір є набагато дорожчим від поліетилену і закликала клієнтів відмовлятися від упаковки при кожній можливості.

«Вам не обов’язково брати пакет для, скажімо, бананів чи капусти – ви можете наклеїти стікер безпосередньо на продукт. Також у нас є багаторазові пакети для заморожених продуктів, які зберігають холод. Не плануємо також повертати поліетиленові рукавички, бо бачимо позитивні відгуки від клієнтів про щипці. Але ми не маємо наразі альтернативи для риби, м’яса, молока, які є вологими. Треба думати, яким має бути пакет для цього. Але ми готові працювати над цим, вдосконалюватися, думати», – сказала директор супермаркету.

Нагадаємо, з 3 по 10 квітня у Львові триває соціальний експеримент, учасників якого закликають спробувати прожити тиждень, створюючи мінімум сміття.

Понад 90% сміттєвого кошика – це ресурси, викинуті намарно. Упродовж тижневого експерименту мешканці зможуть знайти відповіді на питання та зрозуміти, яким стане місто, якщо 280 кг сміття на особу на рік перетворяться у 28 кг. Які особисті практики та способи співжиття львів’ян можуть створити культуру Zero Waste у місті та від кого цього корисно повчитись.

Експеримент є грою з моментами імпровізації. Учасникам пропонуються щоденні виклики та поради, але вони самі вибирають, що саме робити та мають безліч можливостей для власної творчості, обміну досвідом та співпраці. За тиждень вони вивчать одноразовий світ свого життя, випробують власний набір для побуту від Zero Waste, дізнаються як ефективно сортувати вторинну сировину та розумно використовувати залишки їжі, а також пізнають можливості творчого перетворення старих речей.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин