Угорщина планує купляти азербайджанський газ: український транзит під загрозою

16:32 30 Березня 2019

Угорщина планує купляти азербайджанський газ: український транзит під загрозою

Фото: business.ua

Будапешт сподівається, що постачання азербайджанського газу до Угорщини може стати можливим з 2021 року.

Про це повідомляє «Європейська правда« з посиланням на прес-службу уряду Угорщини.

Угоду про створення енергетичної робочої групи для підготовки постачань узгодили міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто та його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов в Баку 29 березня.

«Угорщина зацікавлена ​​в тому, щоб з 2021 року долучитися до збільшеного видобування природного газу в Азербайджані, і постачання газу, призначеного для Європи. Це надзвичайно важливо для Угорщини, тому що диверсифікація маршрутів постачання газу на порядку денному вже тривалий час, але з різних геологічних і регіональних причин цього не могло бути реалізовано», – заявив угорський міністр.

«Зараз існує реальний шанс того, що це станеться з Азербайджаном з 2021 року, і це значно покращить постачання природного газу Угорщиною», – сказав Сійярто.

Міністр звернув увагу на те, що «конфлікт між Росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на Центральноєвропейський регіон, оскільки угода, яка забезпечила б постійне постачання природного газу в Центральну Європу з Росії через Україну з початку наступного року, ще не укладена».

«Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу до Угорщини надходить через Україну», – пояснив він.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин