Українським забудовникам готують дев’ять нових будівельних правил

12:09 7 Лютого 2019

Українським забудовникам готують дев’ять нових будівельних правил

Фото: konkurent.in.ua

8 лютого в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглянуть проект про зміну державних будівельних норм.

Проект передбачає 9 головних правил, які діятимуть у будівництві, повідомляє UBR.

Наприклад, приміщення громадського призначення (спортзали, гуртки та ін.) дозволять розміщувати вище 3-го поверху. Вони повинні бути відділені стінами підвищеної вогнестійкості  і обладнані окремою системою пожежогасіння (для запобігання поширенню вогню на житлові зони будинку). Кафе і ресторани з 250 і більше посадочними місцями відкривати дозволять з окремими входами, а садки і ясла можна буде відкрити тільки на перших двох поверхах житлового будинку. Кухні-ніші (вбудований кухонний куточок без обідньої зони) зобов’яжуть обладнати вентиляцією. Там можна буде встановлювати тільки електроплиту, газову поставити не дадуть. Це правило дозволяє легалізувати міні-квартири.

Ліфт з підземного паркінгу можна буде заводити в будинок на перший поверх, а маленькі ліфти можна буде встановлювати, якщо в будинку їх планується 2 і більше (з вантажопідйомністю 400 кг, замість колишніх 640 кг). Швидкість ліфта буде залежати від поверховості будинку: до 9 поверхів можна ставити середньошвидкісні (1,6 м/с), у вищих будинках – швидкісні (2,5 м/с).

Будувати сміттєпроводи можна, але з урахуванням обладнання в них системи пожежогасіння, а також в будинках 16 поверхів і вище в кожну квартиру почнуть встановлювати обов’язковий пожежний кран-комплект з котушкою-рукавом довжиною не менше 15 м. Остання норма викликала найбільше суперечок, оскільки встановити такий шланг в кожну квартиру не просто, стверджують фахівці.

«У новій редакції ДБН зроблений особливий акцент на протипожежної безпеки, в тому числі, і в будівництві дитячих садків. На мою думку, надмірна увага на цьому моменті цілком логічна, адже до сьогоднішнього дня забудовники самі для себе шукають оптимальну модель захисту своїх покупців. Але, скажу, здача об’єкта в експлуатацію ще не означає, що всі норми будуть дотримані. Дуже важливо, як будуть експлуатуватися ЖК, як в них будуть дотримуватися всі пожежні норми», – сказав експерт Владислав Кононов.

Багато забудовників вже будують за новими правилами і обіцяють, що на ціни це ніяк не вплине. Раніше повідомлялося, що на думку експертів, новобудови дорожчають через брак робочої сили.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин