Українці зможуть обирати лікаря незалежно від місця проживання

14:20 11 Січня 2017

Українці зможуть обирати лікаря незалежно від місця проживання

Фото: Вікіпедія

Нововведення реформи охорони здоров’я дозволять пацієнтам самостійно обирати лікарів незалежно від їхнього місця знаходження.

Про це під час прес-конференції розповів перший заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Міністерство охорони здоров’я розраховує створити всі необхідні умови для старту медичної реформи до середини цього року. Спочатку вона стосуватиметься первинної медичної допомоги, а з 2018 року поступово впроваджуватиметься в спеціалізованих медзакладах вторинної медичної допомоги.

«Буде відмінена прив’язка до місця проживання і люди зможуть обрати свого лікаря незалежно від розташування. Гроші ходитимуть за людьми, і пацієнти повинні будуть обрати того лікаря, з яким їм доведеться працювати, але у разі надання неякісних послуг, пацієнт легко зможе відмовитись від цього лікаря», – зазначає Ковтонюк.

За його словами, буде впроваджена електрона фіксація взаємозв’язків між пацієнтом і лікарем, медзакладом та навіть згодом аптекою. Тобто всі процеси будуть автоматизовані та вноситись в єдиний реєстр даних. Щоб відмовитись від послуг попереднього лікаря, не потрібно буде розривати угоди – достатньо буде укласти нову, а попередня автоматично анулюється в е-реєстрі.

«Все почнеться з простого – пацієнт прийде і зареєструється в лікарні у певного лікаря. Ми надіємося, що вже в квітні запустимо цей реєстр, і люди зможуть прийти та обрати свого лікаря. Цей процес буде тривати стільки, скільки потрібно, щоб кожен зміг визначитись».

Нагадаємо, за словами Павла Ковтонюка, в середньому «вартість» одного пацієнта становить 210 гривень.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин