«Укрнафта» перемогла Росію в міжнародному арбітражному суді

16:47 16 Квітня 2019

«Укрнафта» перемогла Росію в міжнародному арбітражному суді

Фото: capital.ua

12 квітня арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн дол. компенсації за експропріацію майна компанії в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

У повідомленні зазначено, що у квітні 2014 року, невдовзі після анексії Криму Росією, незаконні збройні формування держави-агресора захопили адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ПАТ «Укрнафта».

«Усі спроби ПАТ «Укрнафта» повернути контроль над захопленими адміністративними приміщеннями і АЗС, включно з продуктовими крамницями, обладнанням і відповідними дозволами і ліцензіями), через звернення до запроваджених державою-агресором «правоохоронних органів» виявились марними», – наголошують у компанії.

Також зазначають, що в жовтні 2014 року ПАТ «Укрнафта» повідомило державу-агресора про порушення прав, керуючись положеннями Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій. Натомість Російська Федерація проігнорувала повідомлення української компанії про наявність спору за угодою.

«У зв’язку з цим 3 червня 2015 року ПАТ «Укрнафта» передало спір на розгляд до арбітражного суду ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ). Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір за Угодою», – зазначають у компанії.

Росія оскаржила зазначене рішення до Верховного Суду Швейцарії, але останній рішенням від 16 жовтня 2018 року відхилив позов. При цьому Верховний Суд Швейцарії погодився з арбітражним судом у тому, що ПАТ «Укрнафта» є інвестором за угодою, а майно компанії на території АР Крим – інвестиціями.

12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,455 млн доларів компенсації за експропріацію інвестицій компанії на території АР Крим, а також понад 3,5 млн дол. арбітражних витрат.

На суму компенсації, згідно з рішенням арбітражного суду, нараховують відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. На квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 млн доларів.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин