В Адміністрації Президента зник таємний документ про кандидатів на директора НАБУ

12:57 26 Березня 2019

В Адміністрації Президента зник таємний документ про кандидатів на директора НАБУ

Фото: telegraf.com.ua

Служба безпеки України розслідує зникнення в Адміністрації президента документа з грифом «таємно» про кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського райсуду від 19 березня, інформує «Українська правда».

Відзначається, що кримінальне провадження за ч. 1 ст. 329 (втрата документів, що містять державну таємницю) ККУ відкрили 23 січня.

У рамках розслідування слідчий СБУ клопотав про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у розпорядженні Управління режиму, документального забезпечення і контролю Служби безпеки.

Клопотання мотивували тим, що в АП зник таємний документ з даними про кандидатів на посаду директора НАБУ.

Відзначається, що у квітня 2015 року СБУ виготовила два документи «Щодо наявної інформації про кандидатів на посаду глави НАБУ» з грифом «таємно» та «Щодо перевірки кандидатів на посаду глави НАБУ», адресовані главі Адміністрації президента.

Ці документи роздрукували у двох примірниках кожний, по одному документу передали в АП (документи були отримані посадовцями АП), другий примірник документів залишився в СБУ.

Однак коли у грудні 2018 року слідчі надіслали запит в АП щодо підтвердження наявності у них документів СБУ, то з’ясувалося, що документ «Щодо наявної інформації про кандидатів на посаду глави НАБУ» в АП не зареєстрований.

СБУ вирішила розслідувати втрату документа, що містить державну таємницю, і просила  про доступ до других примірників документів, які мають зберігатися в Управлінні режиму, документального забезпечення і контролю СБУ.

Згідно з матеріалами суду, через те, що існує реальна загроза знищення або зміни документів, до яких надається доступ, слідчий суддя вирішив розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Суддя клопотання задовольнив частково і надав тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх оригіналів.

Ухвала діє 1 місяць і оскарженню не підлягає.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин