У Любліні відзначили День єдності України

17:55 23 Січня 2017

У Любліні відзначили День єдності України

Фото: Tomasz Koryszko /PAP

У неділю в Любліні молитвою за Україну на могилі воїнів Української Народної Республіки відзначили День єдності України.  У церемонії взяли участь військовослужбовці, представники української громади та місцевої влади.

Про це повідомляє сайт fakty.interia.pl.

«Я вдячний, що сьогодні ми разом стоїмо пліч-о-пліч: поляк з українцем, католик з православним, в день свята єднання України, говоримо про дуже трагічну і багату історію українського народу», – сказав православний архієпископ Любліна і Холма Авель, який проводив Богослужіння, біля пам’ятника воїнам Української Народної Республіки в Любліні.

Він підкреслив, що молитва за процвітання України і за тих, хто керує країною сьогодні, особливо необхідна. «Тільки Бог може вирішити ту проблему, коли на Донбасі проливають кров», – сказав архієпископ Авель журналістам.

У церемонії, зокрема, взяли участь українські солдати з литовсько-польсько-української бригади ЛітПолУкрбриг, а також представники польської армії і прикордонної охорони. Польські солдати стояли на варті біля пам’ятника воїнам Української Народної Республіки, військовий оркестр виконав державний гімн України та Польщі.

Вінки та квіти до пам’ятника принесли й представники місцевих органів влади: мер Любліна, маршалек Люблінського воєводства, а також генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк.

«Пам’ятаємо про тих нащадків, які боролися за те, щоб Україна була державою. Ми раді, що поляки живуть у мирі. Дай Боже, щоб у наших сусідів так було завжди», – сказав Павлюк репортерам.

Президент Українського товариства в Любліні Григорій Купріянович підкреслив, що події 22 січня 1918-го і 1919 років мали принципове значення – дали початок Української Держави на політичній карті Європи. Він нагадав, що на 2017-й припадає сторіччя подій, які історики називають українською революцією: коли наприкінці Першої світової війни, після падіння царського режиму, в Україні почалися процеси створення власної країни, кульмінацією яких стали події 22 січня 1918-го – проголошення незалежності.

«Символічно, що обидві наші країни, поляки й українці святкують у тому ж 2018 році сторіччя незалежності. Нехай пам’ять про спільну історію, спільний шлях до незалежності, а також сторінки польсько-українського братерства будуть основою нашого спільного майбутнього», – сказав Григорій Купріянович.

Пам’ятник, біля якого проходила церемонія, є частиною найстарішого люблінського православного кладовища на вул. Лінден, де поховано солдатів армії Української Народної Республіки отамана Семена Петлюри. Вони були 1920 року союзниками поляків у боротьбі з більшовиками. Після війни багато з військових осіло в Польщі. У Любліні вони проживали до Другої світової війни.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин