В «Опорі» назвали підкупом виборців безкоштовні концерти Зеленського

12:39 11 Лютого 2019

В «Опорі» назвали підкупом виборців безкоштовні концерти Зеленського

Фото: BBC.com

Громадянська мережа «Опора» заявила, що безкоштовний концерт Володимира Зеленського на вихідних в Ужгороді можна розцінювати як підкуп виборців, оскільки шоумен є кандидатом у президенти.

Про це сказано у повідомленні активістів.

Зокрема, 9 лютого в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі Зеленського. Концерт гумористів був анонсований заздалегідь, квитки на нього можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень. Однак того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов ще один, вхід на який був виключно за запрошенням.

Попереднього публічного анонсу свята не було, як можна було отримати запрошення – достеменно невідомо. Обидва заходи пройшли у залі Закарпатського обласного муздрамтеатру.

На концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо.

У коментарі місцевим журналістам, сам Зеленський зазначив, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак «раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася». Зі слів кандидата, це для них традиційно – безкоштовний концерт вдень, а ввечері – комерційний.

«У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського – зазначає координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан.

«Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у Президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців. Також варто додати, що кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого у Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у Президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт. Відтак кандидатам доцільніше б у період виборчої кампанії організовувати зустрічі з виборцями і пояснювати свої політичні програми, а не безкоштовні та комерційні концерти. Це вже питання більше до політичної культури», – зазначив він.

Під час платного концерту, який був анонсований заздалегідь, спостерігачка «Опори»  агітації не зафіксувала.

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, головною ознакою непрямого підкупу виборців (частина 4 стаття 64 Закону України «Про вибори Президента України»), є те, що він завжди відбувається на етапі проведення передвиборної агітації.  Передвиборною агітацією згідно з частиною 1 статті 58 цього ж Закону є будь-яка діяльність з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України, роз’яснює експертка.

Без жартів: 12 запитань до кандидата в Президенти Зеленського

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин