В Україні випробували ударні дрони Bayraktar TB2 (ФОТО, ВІДЕО)

19:44 21 Березня 2019

В Україні випробували ударні дрони Bayraktar TB2 (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: Укроборонпром

Оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 успішно пройшли випробування в небі України. Під час польоту ударні БПЛА відпрацювали знаходження різних типів цілей, передачу їхніх координат до командного центру, а також нанесення удару високоточним озброєнням.

Про це йдеться на офіційному сайті Укроборонпрому.

У випробуванні Bayraktar TB2 взяв участь Президент Петро Порошенко, який сьогодні здійснює робочу поїздку на Хмельниччину.

«За своїми характеристиками цей безпілотник є одним із найкращих. Bayraktar побив світовий рекорд у класі тактичних середньовисотних безпілотних літальних апаратів за тривалістю польоту, протримавшись у небі понад добу на висоті вісім кілометрів. Він може нести ракетне озброєння, успішно знищуючи укріплення противника, у тому числі – вражати морські цілі», – наголосив Глава держави.

Завдяки надпотужній оптичній станції з тепловізором, оператори Bayraktar TB2 мають можливість відслідковувати противника навіть на значній глибині ворожих позицій та отримувати точні координати цілі у режимі реального часу.

Ця інформація дозволяє оперативно наносити удари високоточним озброєнням, зокрема сучасним українськими ракетами «Нептун» та «Вільха».

Окрім того, Bayraktar TB2 під час випробувань самостійно завдав удар  власним високоточним озброєнням. Зазначимо, що відхилення від точки прицілювання становила менше одного метра.

Bayraktar TB2, який виготовляється турецькою компанією Baykar Makina, може знаходиться у повітрі протягом 24 годин з максимальною швидкістю 110 км/год. Він оснащений системою автоматичного зльоту та посадки, що значно спрощує його експлуатацію. При цьому управління безпілотником здійснюється через закриті канали зв‘язку, які надійно захищені від зовнішнього втручання та мають ефективний захист від засобів радіоелектронної боротьби.

«Доручаю начальнику Генерального штабу, міністру оборони здійснити всі необхідні заходи, прискорити проведення навчання, в тому числі і в Туреччині, українських воїнів. Якнайшвидше завершити весь цикл постановки на озброєння і доповісти мені, коли безпілотні ударні літальні апарати будуть передані в частини безпосередньо на лінію зіткнення», – підкреслив Президент України Петро Порошенко.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин