В українському банку в поляка викрали 13 млн грн

12:49 16 Січня 2017

В українському банку в поляка викрали 13 млн грн

«Кредобанк», керуючись сфальсифікованою довіреністю, перевів гроші з рахунку громадянина Польщі, на рахунок невідомого шахрая.

Найцікавіше, що Піотр Лібацкі – власник депозиту, не міг фізично оформити довіреність третій особі, адже перебував у місцях позбавлення волі у Польщі, розповіли на прес-конференції у Львові адвокати постраждалого Олександр Сотник та Сергій Зеленін,  повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Поляк розповів адвокатам, що «Кредобанк» безпідставно відмовляє йому у повернені коштів, посилаючись на те, що ним через довіреність було переведено депозит (13 млн грн) та відсотки (разом близько 20 млн грн) на рахунок іншого банку – «Артем-банку», який зараз проходить процедуру  ліквідації.

Сталось це у березні 2014 року, коли до працівника «Кредобанку» звернулась невідома особа, яка пред’явила довіреність, видану нотаріусом Копейчиковим І.В у місті Ірпені, на ім’я Василенка Олександра Валерійовича. Однак, Піотр Лібацкі фізично не міг це вчинити, адже перебував у місцях позбавлення волі на території Польщі, за організацію замаху на вбивство. Щоправда, варто додати, що Вищий суд Польщі скасував таке рішення попередньої інстанції і зараз справа перебуває у апеляційному суді.

У адвокатів всі підстави думати, що таку махінацію було зроблено за участі одного з працівників банку, адже довіреність була сфальсифікована:

«Працівники банку, перераховуючи таку велику суму, не переконались, що це дійсно воля нашого клієнта. Довіреність на нашу думку підроблена,оскільки вона складена на підставі не діючого паспорта (Піотра Лібацкі). Крім цього, клієнт не міг бути присутнім на території України і у нас є всі відповідні підтвердження цього від мін’юсту Польщі», – Олександр Сотник.

15965627_1409244925753904_5035082868084232995_n

Як зазначили адвокати, сумніви щодо наявності коштів на рахунку у Лібацкі з’явились тоді, коли у «Кредобанку» відмовились на підставі довіреності надати інформацію його дружині. У 2016 році, коли ошуканий приїхав в Україну, його сумніви підтвердились – в банку заявили, що перевели кошти на інший рахунок.

Наразі доля 20 млн грн невідома, так само, ще не встановлено особу шахрая та працівника банку, через умисну або неумисну помилку якого, кошти були втрачені.

За цим фактом відкрито кримінальне та цивільне провадження. Кримінальне провадження відкрито за статтею 190 КК України – шахрайство, ПАТ «Кредобанку» в ньому фігурує, як постраждала сторона, яка за договором була розпорядником коштів. У свою чергу Піотр Лібацкі за допомогою адвокатів Олександра Сотника та Сергія Зеленіна звернулись у Франківський районний суд за позовом проти «Кредобанку», з вимогою повернути втрачені ними кошти.

Подібна історія вже ставалась з «Кредобанком» та їх вкладниками:

«Був позов громадянина України до «Кредобанку» про стягнення коштів, які незаконно вийшли з володіння банку. Справу розглядали у Франківському районному суді. Було встановлено, що це сталось за допомогою працівника банку. Суд задовольнив позов громадянина,але всі ми знаємо, що є ще апеляційні суди та Вищий спецсуд України», – розповів Сотник.

Фото: Львівський прес-клуб

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин