В УКУ говоритимуть про виселення українців з етнічних земель

15:56 5 Вересня 2018

В УКУ говоритимуть про виселення українців з етнічних земель

Фото: соцмережі

У п`ятницю, 7 вересня, о 10:00 у Великій аудиторії центру Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету в м. Львові, вул. Козельницька, 4 розпочне свою роботу Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951рр.».

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Конференція відбудеться у межах заходів до Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння, який відзначатиметься на Львівщині щорічно у другу неділю вересня, відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради.

Організатори: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань, Український Католицький Університет, Центр дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса.

Конференція проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Української Федерації Америки.

Про організацію конференції в березні-квітні цього року в установленому порядку були повідомлені більшість найвідоміших вищих учбових закладів України, а також науковці Польщі, Словаччини, Канади, США.

Впродовж квітня-червня 2018 року подали заявки на очно-заочну участь в конференції 32 доповідачі: науковці, дослідники, громадські діячі з України, Польщі, Словаччини, Канади. Серед них провідні історики зі світовим іменем: Володимир Сергійчук, Микола Мушинка, о.-доктор Богдан Прах, Іван Патриляк, Богдан Гальчак, Мирослав Сополига, Ярослав Сирник, Юрій Макар та Віталій Макар, Богдан Левик та багато інших визначних науковців.

До програми конференції внесено 30 доповідей, з них 3 співдоповіді мають по 2 авторів. Видрукувано науковий збірник на 330 стор., до якого увійшло 27 статей.

Конференція покликана узагальнити і підсумувати здійснену попередню колосальну науково-дослідницьку роботу, а її висновки повинні послужити основою для встановлення історичної правди про трагедію вигнання автохтонних українців з їх етнічних земель в Польщі у 1944-1951рр. та засудження на державному рівні усіх етапів депортації як злочину проти українців і злочину проти людяності з відновленням прав потерпілих як жертв політичних репресій тоталітарних режимів.

Актуальність цієї конференції тепер особлива, тому що 9 вересня наступного, 2019 року виповнюється 75 років від початку Депортації етнічних українців з земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у Польщі в 1944-1951рр., внаслідок яких потерпіло понад 700 тисяч українців-автохтонів, серед яких близько 250 тисяч лемків.

Одне із найважливіших завдань конференції – сприяти тому, щоб на державному рівні  було висловлено позицію України щодо цих трагічних подій.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин