Валерій Веремчук: У питанні сміття першочергова проблема – недовіра львів’ян до команди мера

11:59 22 Січня 2017

Валерій Веремчук: У питанні сміття першочергова проблема – недовіра львів’ян до команди мера

Фото: nkontrol.org.ua

Голова фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук після розмови з мешканцями Рясне назвав найбільшою проблемою у вирішенні проблеми зі сміттям непрозорість дій чиновників.

«Маю деякі висновки: усім посадовцям, відповідальним за вивезення сміття, потрібно постійно спілкуватися з мешканцями і тоді менше буде маніпуляцій та криків зрада. Люди (близько 70) погодилися з кожним обговореним пунктом сміттєвої ухвали міськради:

1.1 ситуація зі сміттям є критичною і потребує невідкладних заходів.

1.2 полігон в межах міста розміщати неможливо.

2.1. звернулися до громад Львівщини та України, щоб використовувати діючі полігони.

2.2 визначили 5 ділянок для перевантаження та брикетування сміття і закріпили за адміністративними районами Львова, щоб не звозили сміття з усього міста на територію «Сільмашу», та передбачили кошти в бюджеті на закупівлю обладнання. Були справедливі застереження як буде контролюватися весь цей процес, бо довіри до державних і комунальних служб немає? Як варіант – відеоспостереження та громадський пост. Були конкретні запитання щодо потужності наявного на Сільмаші пресу, врізки в каналізацію та висновків екологічної інспекції – директор ЛьвівСпецкомунтрансу має дати чіткі відповіді, підтвердженні документами, бо наговорив він вже всякого.

Були радикальніші думки – блокувати пресування сміття, але тоді не має відповіді, що з ним робити. 3 ділянки, які визначені облдержадміністрацією як перспективні для залучення інвесторів, не можуть, наразі, використовуватися як полігони».

«Говорили і про можливості кожного мешканця зменшити об’єм сміття – люди розуміють необхідність сортування. Потрібно, щоб перевізники встановили відповідні баки для вторсировини і решти сміття – це має бути обов’язковою вимогою. Зрештою, має бути напрацьована цілісна стратегія поводження з відходами з чіткими відповідями про технологію сміттєпереробного комплексу, з оголошенням прозорого інвестиційного конкурсу та прозвітовано за кожну гривню, яку потратили на вивезення сміття. Відчув, що першочергова проблема – недовіра львів’ян до команди мера та непрозорість дій чиновників. Хто винен знають усі, а от що і як робити – потрібно обговорювати та вирішувати разом. Буду чекати на думки та пропозиції!, – зазначив він.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин